Boğazı kesilerek öldürülen kayıp kadın cinayetinde yeni gelişme

İstanbul'da Maltepe Başıbüyük Barajı yakınlarında bir kadın cesedi bulundu. Boğazı kesilen kadının, 3 çocuk annesi Şahigül Buluş olduğu tespit edildi. Şahigül'ün ablası, kardeşinin kaçırıldığını ve uyuşturucu satmaya zorlandığını söyledi. Cinayete ilişkin gözaltına alınan 2 kişi adliyeye sevk edildi.

DHA 07.06.2021 - 14:03 | Son Güncelleme : 07.06.2021 - 14:33

Boğazı kesilerek öldürülen kayıp kadın cinayetinde yeni gelişme

Maltepe Başıbüyük Barajı yakınında boğazı kesilmiş bir kadın cesedi bulundu.

İddiaya göre, Baraja balık tutmaya gelen vatandaşlar hareketsiz yatan kadını görünce polis ekiplerine haber verdi. Daha sonra olay yerine çok sayıda 112 ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri kadının öldüğünü belirlerken, polis ekipleri konuyla ilgili çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptığı incelemede kadının boğazının kesilerek öldürüldüğü tespit edildi.

KAYIP İLANI VERİLMİŞ

Polis ekiplerinin soruşturmasında ölen kadının, 37 yaşındaki Şahigül Buluş olduğu tespit edildi. Öte yandan, olaydan bir gün önce kardeşinin kayıp ilanı verdiği öğrenildi.

"AĞABEY KESTİLER BACIMI"

Buluş'un yakınları cenazeyi teslim almak için Adli Tıp Kurumu'na geldi.

Üç gündür ablası Şahigül Buluş'u aradığını belirten Arzu Buluş, Adli Tıp Kurumu önünde ağıtlar yakarak, "Kestiler abi, çıkmadığım, başvurmadığım yer kalmadı. Bacımın ölüsünü ben buldum. Üç tane bebeği var. Boğazını kesmişler, suya atmışlar. Evde oturamadım 5 dakika çünkü ben biliyordum, bacımı zorla götürdüler. Erkek gibi kadındı" ifadelerini kullandı.

Arzu Buluş, öldürenlerin ablasını  zorla kaçırdığını yineleyerek, "Zorla uyuşturucu sattırmak istediler, kabul etmeyince sırrını biliyorlar diye evinin önünde bayıltarak alıp götürdüler. Evinde kan izleri buldum" diye konuştu.

Buluş, "Üç çocuğu var onun. Ben evimin yüzünü görmedim çünkü bulunsun diye. 'Kocaya kaçtı' dediler ama ben inanmadım. Çünkü erkek gibiydi. 4-5 erkeği döverdi. Yüreğim yanıyor. 37 yaşında benim ablam gitti, şuram yanıyor" şeklinde konuştu. 

"DEVLETİN VERMİŞ OLDUĞU YARDIMLARLA KİRASINI ÖDÜYORDU"

Öldürülen kadının dayısı Yaşar Kaya da "Üç tane çocuğu var, kocası cezaevinde. Devleti vermiş olduğu yardımlarla ev kirasını veriyor, zar zor geçinen bir kadın. S. N. diye bir arkadaşı perşembe günü akşam telefonla arayarak 'aşağı gel' diyor. Bir alt sokağa iniyor, S. N. yanına çağırıyor fakat orada bir de araba bekliyormuş. Oradan 4 kişi iniyor, kadının ağzına bir şey basıyorlar artık eter mi uyuşturucu mu? Kadını bayıltıyorlar ve arabanın içerisine alıyorlar. 2-3 dakika içerisinde bu iş oluyor" dedi.

Gerekli yerlere başvuruda bulunduklarını belirten Kaya, "Boğazını kesip kafasını gövdeden ayırıyorlar. Sonrasında da Gülsuyu Süreyya Paşa'nın orada büyük bir göle atıyorlar, yarı çıplak halde. Perşembe akşamı attılarsa cumartesi günü saat 14.00'da balık tutmaya vatandaş cesedi görüyor ve polise haber veriyor" şeklinde konuştu.

"KADIN CİNAYETLERİNİN OLMASI YETER"

Yaşar Kaya, "Bunu bir insan alameti, insanım diyen, Allah'ı bilen, bu insanlığı bilen bu katliamı kesinlikle yapamaz. Bunu yapan kesinlikle insan değil. Bunu yapan insandan doğmamış. Bunu yapanların devlet tarafından en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Yeter artık Türkiye'mizde kadın cinayetlerinin olması yeter artık. Hep analarımız, bacılarımız, kızlarımızı katlediyorlar. Yaşlı demiyorlar, genç demiyorlar. Bunların idam edilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

SUÇLARI BİRBİRLERİNE ATTILAR

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışma neticesinde 5 Haziran Cumartesi günü şüphelileri Maltepe’de kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

İfadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen, Seyfinaz B. ve Muhammed T. ‘nin verdiği ifadelerde suçu birbirlerine attıkları ileri sürüldü. İddiaya göre, ifadesi alınan Seyfinaz B. “Benim konuyla ilgili bilgim yok, her şey bir anda oldu. Arabaya bindik ve Muhammed bir anda kadına saldırdı” dedi. İfadesi alınan Muhammed T.'nin ise “benim konuyla ilgili bilgim yok. Ben orada bile değildim” dediği ileri sürüldü.

OLAY YERİNE ARAÇLA GİDİP YÜRÜYEREK DÖNDÜLER

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmada, Şahigül Buluş’un en son Seyfinaz B. ile gezmek için dışarı çıktığı daha sonra yanlarına Muhammed T.’nin geldiği ve yoldan bir araç çevirerek olay yerine gittikleri ileri sürüldü. Şüphelilerin olayı gerçekleştirdikten sonra yürüdükleri iddia edildi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelilerden Seyfinaz’ın 30 adet suç kaydı, Muhammed T.’nin de 8 adet suç kaydı olduğu öğrenildi. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Anadolu Adliyesine sevk edildi.


Sayfa Yükleniyor...