Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Afrin gerilimine 5 gözaltı

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki Afrin programı sırasında çıkan olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Olaya karıştığı tespit edilen 12 aranıyor. Öte yandan gözaltıları protesto eden 7 kişi daha gözaltına alındı.

gözaltı.jpg

Boğaziçi Üniversitesi'nde, Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açan ve program düzenleyen öğrenci grubuna saldırdıkları öne sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 19 Mart'ta Boğaziçi Üniversitesi'nin kuzey kampüsünde Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açan ve program düzenleyen öğrenci grubuna saldırdıkları iddia edilen 17 kişiyi tespit etti.

Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, 17 kişiden 5'ini yakaladı. Şüpheli 5 kişi, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan yerleşkesine getirilirken, 12 kişinin arandığı bildirildi.

PROTESTO EYLEMİNDE 7 GÖZALTI

Öte yandan polis, üniversitenin kuzey kampüsünde gözaltıları protesto etmek için toplanan eylemcilere müdahale etti. Olayda 7 kişi gözaltına alındı.

OLAY

Boğaziçi Üniversitesi'nin kuzey kampüsünde 19 Mart günü Afrin'de şehit düşen askerleri anmak için stant açan ve program düzenleyen öğrenciler, başka bir öğrenci grubunun saldırısına uğramıştı.

Sayfa Yükleniyor...