Boğulma sahnesi az daha gerçek oluyordu

Şırnak’ın Silopi ilçesinde çekimleri süren “Dermansız Dert’” isimli filmdeki boğulma sahnesi az daha gerçek oluyordu. Yüzme bilmeyen başrol oyuncusu, arama-kurtarma ekipleri tarafından kurtarıldı.

07.05.2011 - 15:21

Boğulma sahnesi az daha gerçek oluyordu

“Dermansız Dert” filminin Silopi’nin Cudi Dağı eteklerindeki Nerdüş Çayı’ndaki boğulma sahnesinin çekimleri yapıldı.

İki gencin aşk hikayesini konu alan filmin senaryosu uyarınca, kızın sevdiği “Zerşan” rolündeki Mesut Bilişik, ağanın oğlu “Seyfo”nun adamları tarafından vurularak dereye atılıyor.

Yüzme bilmediğini set ekibinden gizleyen Bilişik, boğulma sahnesinin çekimleri için sağanak yağmur ve akıntıya rağmen dereye atladı.

Su içinde çırpınan ve sürüklenen Bilişik’i, başka bir sahnede oynamak için hazır bekleyen Silopi Yaşama Destek Arama ve Kurtarma Derneği (AVK73) ekibinin üyeleri boğulmaktan son anda kurtardı.

Film ekibi, sağanak yağmur ve çaydaki akıntıya rağmen sahnenin çekimlerini tamamladı.

BİLİŞİK: AZ KALSIN BOĞLUYORDUM
Boğulmaktan son anda kurtulduğunu anlatan başrol oyuncusu Mesut Bilişik, "Senaryo gereği boğulma sahnesi olacaktı, sağanak yağmur yağdı. Yine de boğulma sahnesini çekmeye başladık. Rol gereği derken az kalsın gerçekten boğuluyordum. Arama ve Kurtarma derneği ayesinde boğulmaktan kıl payı kurtuldum" dedi.

'GÖREVİMİZİ YAPTIK'
Oyuncu Bilişik’i boğulmaktan kurtaran AVK73 derneiinin gönüllü ekibinden Musa Bayram ise, "Başrol oyuncumuz fazla akıntıdan dolayı boğulma tehlikesi geçirdi. Biz de burada filmi falan bıraktık, normal hayatımızda yaptığımız kurtarmayı yaptık" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...