CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'den hükümete 'PYD' eleştirisi

CHP’de Haluk Koç’un yerine parti sözcülüğü görevine getirilen Selin Sayek Böke, hükümete PYD eleştirisinde bulundu. Böke, “Eğer PYD terör örgütü ilan ediliyorsa o zaman o örgütün başkanını Ankara’ya davet edip, muhatap almak teröre yataklık etmek değil midir?” diye sordu.

ntv.com.tr 27.01.2016 - 15:52 | Son Güncelleme : 27.01.2016 - 15:53

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'den hükümete 'PYD' eleştirisi

CHP'de 35. Olağan Kurultay sonrası oluşan yeni yönetim görevine başladı. Parti Merkez Yönetim Kurulu (MYK) da ilk toplantısını yaptı.

CHP’nin yeni sözcüsü Selin Sayek Böke, toplantı devam ederken gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı.

Selin Sayek Böke, şu ifadeleri kullandı:

(Cenevre’deki Suriye toplantısı) Eğer bir hükümet PYD’yi terör örgütü olarak ilan ediyorsa, o zaman o örgütün başkanını Ankara’ya davet edip, muhatap almak teröre yataklık etmek değil midir? Bu soruya yanıt vermekle mükellef olan hükümettir. Masanın etrafına kimlerin oturduğunun değil, savaşın sonlandırılmasını vurgulamakla birlikte Türkmenlerin de o masaya olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Bizim hükümetten beklediğimiz Türkmenlerin masaya oturmasını ve Türkiye’nin güçlü bir şekilde orada yer almasını da sağlamasıdır.

(Emeklilere yönelik promosyon) CHP, emeklilerin durumunun hak etmediği düzeyde olduğunu 7 Haziran’dan önce kamuoyuna hatırlatmış bir partidir. Emekli aylıklarına yapılan seyyanen zamların mimarı da esasen CHP’dir. Bu promosyonlar tabii ki hak edilenin üzerine, emeklililerin durumunu düzeltme açısından değerlidir. Bizim öncelikle beklentimiz hak edilen ücretlerin çalışırken de emekli olduktan sonra alındığı bir düzendir.

Sayfa Yükleniyor...