Bolu Dağı’nda kar lastiği uyarısı

Yurt genelinde hava sıcaklıklarının düşmesi bazı bölgelerde kar yağışına yol açtı. 15 santimetreye kadar ulaşan kar nedeniyle sürücülere kar lastiği takmaları yönünde uyarıda bulunuldu.

04.10.2013 - 10:11

Bolu Dağı’nda kar lastiği uyarısı

Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı TEM ve D-100 karayollarını olumsuz etkiliyor.


Gece saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle Bolu Dağı’nda kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri, güzergahta karla mücadele çalışmalarına başladı.

Polis ekipleri sürücüleri kar yağışı ve buzlanmaya karşı uyarırken, yakın takip aşırı hız ve hatalı solama yapmamalarını istedi.

Bolu Dağı Bölge Trafik Müdürü Murat Sönmez, "Bolu Dağı ve tünelde kar yağışı devam ediyor. Karayolları gerekli çalışmaları yaptı. Şu anda herhangi bir sıkıntı yok. Ekipler ile birlikte güzergahtayız. Sürücülerin güvenliğini yapmaları için çalışmalarımızı yapıyoruz. Ancak sürücülerin de artık mevsimin şartları gereği kışlık bakımlarını yapıp kar tekerleklerini takmaları gerekiyor" dedi.

Bolu Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri Bolu'da soğuk ve yağışlı havanın Pazar gününe kadar etkili olacağını söylediler. Hava sıcaklığının Pazar gününden itibaren yükseleceği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...