Bolu Valisi Ahmet Ümit: Vakalarda 3 misli artış var

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte corona virüs vakalarının arttığını belirterek, "Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var, 3 misli bir artış var" dedi.

DHA 24.06.2020 - 16:20 | Son Güncelleme : 24.06.2020 - 16:21

Bolu Valisi Ahmet Ümit: Vakalarda 3 misli artış var

Bolu Valisi Ahmet Ümit, kentte corona virüs süreciyle ilgili bilgi verdi.

''MASKE KONUSUNU HALEN İHMAL EDENLER VAR''

Tüm dünyayı saran salgınla ilgili Bolu'da tedbir çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Vali Ümit, "Bolulu vatandaşlarımız maske ve sosyal mesafe konusunda fevkalede duyarlı hale geldi. Maske konusunu halen ihmal edenler var. Pazartesi günü itibarıyla maske konusunda denetimleri yoğunlaştırdık. Pazartesi 31 vatandaşımız, salı günü de 55 vatandaşımıza ceza yazıldı. Pazartesi günü 28 bin liranın üzerinde, salı günü yaklaşık 50 bin liranın üzerinde ceza yazıldı" dedi.

''3 MİSLİ BİR ARTIŞ VAR''

Vali Ümit, corona virüs sonrası alınan tedbirlere tam anlamıyla uyulması gerektiğini söyleyerek, "Türkiye genelinde pozitif vakaların en yüksek olduğu dönemlerde bile şimdiki kadar bizde pozitif vaka yoktu. Ciddi olarak pozitif vakalarda artış var, 3 misli bir artış var. Her geçen gün virüs kendisini biraz daha hissettiriyor. Bunu özellikle vurgulamamız gerekiyor" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...