Canlı bomba operasyonunda 4 üniversite öğrencisi tutuklandı

Bolu'da, 2 teröristin ölü ele geçirildiği operasyon kapsamında gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

Haberler - DHA 11.04.2016 - 07:32 | Son Güncelleme : 11.04.2016 - 07:37

Canlı bomba operasyonunda 4 üniversite öğrencisi tutuklandı

Bolu'da terör örgütü PKK'nın hücre evine yönelik düzenlenen operasyonda 2 teröristin ölü olarak ele geçirilmesinin ardından başlatılan soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 6'sı üniversite öğrencisi 7 kişinin sorgusu 15 saat sürdü.

Şüphelilerden Atilla Y, Nurettin A. ve Dilan D. savcılık sorgularının ardından 'Terör örgütüne yardım ve yataklık' suçlamasıyla çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Terör örgütü PKK üyesi canlı bombaların öldürüldüğü evi kiralayan ve evde ikamet ettikleri öğrenilen Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencisi Ahmet Y., Muhammed A., Mazlum E. ile Gıyaseddin Ö. ise tutuklandı.

Şüphelilerin adliyeden çıkartılması sırasında polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Adliyenin önünden geçen yol araç trafiğine kapatıldı.

Adliye önünde bekleyerek tutuklanan kişilere tepki göstermek isteyen bazı vatandaşlar ile polisler arasında arbede yaşandı. Çevik Kuvvet ekipleri şüphelilerin bulunduğu araca yönelmek isteyen kişileri güçlükle sakinleştirdi.

Polis ile vatandaşlar arasında yaşanan arbede sırasında tutuklanan kişilerin içerisinde bulunduğu minibüs hızla olay yerinden uzaklaştı. Polisler vatandaşları adliyenin önünden uzaklaştırırken 4 kişi yoğun güvenlik önlemleri altında cezaevine gönderildi.

Sayfa Yükleniyor...