Bakan Müezzinoğlu'dan "bölünme riski" açıklaması

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 'başkanlık' başlığı altında yaptığı değerlendirmede, parlamenter sistemin, şayet var ise, bölünme riskini daha fazla beslediğini söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 03.11.2016 - 09:57 | Son Güncelleme : 03.11.2016 - 10:01

Bakan Müezzinoğlu'dan "bölünme riski" açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları yanıtlıyor.

Müezzinoğlu'nun yanıtlarından öne çıkan noktalar şöyle:

"Keşke 15 Temmuz akşamında Sayın Kılıçdaroğlu birazcık ders alabilseydi. Muhtemelen, 15 Temmuz akşamı hangi evde nasıl oturuyorsa, sokaktaki vatandaşı herhalde göremedi. Görse bile okuyamadı.

Darbe girişiminin arkasında FETÖ'nün veya Gülen'in olduğu konusunda bir defa kamu vicdanının da yönetim vicdanının da hiçbir tereddüdü yok.

"BÖLÜNME RİSKİ..."

Şayet bir bölünme riski varsa, parlamenter sistem daha fazla bölünme riskini besliyor...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu: "Bundan sonraki süreçle ilgili bu millete bela olabilecek, tuzak kurabilecek başta FETÖ'nün mensupları olmak üzere millete ve devlete hizmetle ilgili sorumluluk taşıyan hiç kimse, milletin ve devletin hiçbir kurumunda barınamayacak. Hem milletin parasını alacak, imkanını alacak hem de hainlik yapacak. Buna asla fırsat verilmeyecek, şimdi temizlik süreci 16 Temmuz'dan itibaren olağanüstü hal ile başladı...

60 BİN YENİ İSTİHDAM

Kamuda 2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak.

Kamu çalışanı reformunu konuşmalı. Uzun süredir konuşuyor, yapabilmeli, inşallah yapabiliriz.

KIDEM TAZMİNATI

(Kıdem tazminatında yeni sistem tartışmaları) Alın teri döken herkesin hak ve hukukunu havuzda biriktirecek, koruyacak yasal bir sistemi; fonu öneriyoruz."

(Emeklilere banka promosyonu verilmesi) Sayın Başbakanımız ilgililere gerekli talimatı verdi. İnşallah yıl sonu olmadan Sayın Başbakanımız son noktayı koyacaktır..."

Sayfa Yükleniyor...