Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde dün gece meydana gelen patamada kimliği belirsiz 2 kişi öldü.

İlişkili Haberler


Olay, Yüksekova'daki Orman Mahallesi'nde saat 00.30 sıralarında meydana geldi. Büyük bir gürültü ardından bölgede yapılan araştırmada parçalanmış ceset parçaları bulundu. Polis, kapsamlı inceleme yapıp, ceset parçalarını Yüksekova Devlet Hastanesi'ne götürürken, ölen kişilerin kimleri ise halen belirlenemedi.

İlçe Kaymakamı Yasin Tikdağ, patlamada ölen 2 kişinin cesetlerinin kimlere ait olduğunun belirlenmesi için parçaları Malatya Adli Tıp Kurumu'na göndereceklerini söyledi.

Kaymakam Tikdağ, bu kişilerin yola patlayıcı döşemek isterlerken patlayıcının infilak etmesi sonucu ölen PKK'lılar olduklarının tahmin edildiğini, gerekli inceleme ve soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

Bu arada Hatay'ın Kırıkhan ilçesine bağlı Körmenlik Yaylası'nda düzenlenen operasyonda ise 1 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist ise yaralı olarak kaçtı.

Ölü olarak ele geçirilen teröristin üzerinde 1 adet M16 silah, 2 adet el bombası ve sırt çantası ele geçirildiği öğrenildi.

Doğubayazıt ilçesinde de 2'si kadın 3 terörist ile teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddia edilen 4 kişi tutuklandı.