Borazan: ‘Yuh’ çekmek hakkım

YGS’yi protesto eden öğrencileri yuhlayıp, fotoğrafını çeken Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, fişleme yapmadığını, fotoğrafçılık öğrenmeye çalıştığını savundu. Borazan, “Benim de yuh çekme hakkım var” dedi.

Anadolu Ajansı 11.04.2011 - 14:42

Borazan: ‘Yuh’ çekmek hakkım

Antalya Vali Yardımcısı Metin Borazan, iki oğlu ve eşinin YGS sınavına girdiğini belirterek, şifre iddialarını protesto edenlerin düşüncesine katılmadığı için onları yuhaladığını söyledi.

Borazan, ''Hükümeti protesto etmeleri doğru veya yanlış ne kadar haksa benim de onların yuhalamam o kadar haktır. Bu demokratik hakkımı kullanmama bu kadar aşırı tepki gösterilmesinin nedenini anlayabilmiş değilim. Demek ki demokrasi bazıları için bu ülkede geçerli, onlar için hak, kendileri gibi düşünmeyenler olduğu zaman o hak olmuyor. Buna çifte standart deniyor'' diye konuştu.

Eylemin yapıldığı gün çocuklarıyla gezmeye çıktığını, ABD'den bir arkadaşının getirdiği fotoğraf makinesi ile çocuklarının fotoğraflarını çekerken eyleme tanık olduğunu söyleyen Borazan, ''Ben hem fotoğrafçılık öğreniyorum hem çoluk çocuğumu çekiyorum. Onlar da o sırada denk geldi. Fotoğrafçılık açısından bundan daha iyi kompozisyon olabilir mi?'' ifadelerini kullandı.

Borazan, ''eyleme katılanları fişlemek'' gibi bir niyetinin olmadığını vurgularken, ''Onlar nasıl Başbakanı, bu ülkenin sevdiği dini liderleri bazı şeylerle itham ediyorlarsa benim de onlara karşı demokratik hakkımı dile getirmekten daha doğal ne olabilir?'' dedi.

‘HOCA EFENDİ DE KIZAR’
Vali olma ya da birilerinin gözüne girme gibi bir düşüncesinin bulunmadığını kaydeden Vali Yardımcısı Borazan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

''Siyasetçi değilim. Kaldı ki onları savunmak bana düşmez. Kimim ki onları savunayım, benim haddime mi? Belki duysalar Sayın Başbakan da kızar, Sayın Hoca Efendi de kızar. Benim onları savunma gibi bir yetkim de, yeteneğim de, becerim de yok. Açıklama yapmışlar (Pensilvanya'nın valisi olsun) demişler. Yani varsa böyle bir üyelik formu, varsa öyle bir dernek, örgüt, vesaire, göndersinler imza atayım altına. Kılıçdaroğlu dedi ya (Ergenekon terör örgütü varsa imza atayım, üye olayım) diye. Varsa bir şey, öyle bir örgüt, cemaat yapılanması, vesaire getirsinler üyelik formunu imza atayım altına.''

‘DAVA AÇAĞIM’
TKP'lilerin 1,5 yıl önce bir heykelle çektirdiği fotoğrafı kullanması ve kendi aleyhine yaptığı açıklamalar karşısında avukatının dava açacağını bildiren Borazan, ''Beni tarikatçı, onun bunun borazanı olarak itham ediyorlar. Ben Türkiye Cumhuriyeti devletinin memuruyum. O gün de tatildi. Benim özel hayatımla ilgili fotoğrafları yayınlıyorlar. Beni töhmet altında bırakacak açıklamalar yapıyorlar. Tazminat davası da olur, ceza davası da olur, avukatım inceliyor'' diye konuştu.

Vali Yardımcısı Metin Borazan, hafta sonu Antalya'da, YGS'deki şifre iddialarını protesto etmek için eylem yapan TKP'liler ve öğrencileri yuhaladığı ve fotoğraflarını çektiği gerekçesiyle eleştirilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...