Galatasaray Kongre Üyesi Altınok Öz’ün başkanlığını yaptığı Kartal Belediyesi’nin Türk Telekom Arena’dan bir loca kiraladığı, bir loca için de sıraya girdiği ortaya çıktı.

İlişkili Haberler


Loca’nın toplam 47 milyon TL borcu bulanan Kartal Belediyesi’nin şirketi Kartal Ulaşım, Turizm A.Ş.’nin (KARTURSAŞ) tarafından kiralandığı ve belediyeye tahsis edildiği anlaşıldı. Belediyenin lüks loca merakı bununla da sınırlı kalmadı. Yine belediye şirketi Kartal Halk Pazarları A.Ş.’nin de (KARTANSAŞ) Türk Telekom Arena’dan loca kiralamak için sıraya girdiği öğrenildi.

KARTURSAŞ, locayı kiralarken resmi prosedürü de tersten işletti. 3 yıl için 108 bin dolara kiraladığı 12 kişilik lüks loca için 10 bin 800 dolar peşinatı da yatıran KARTURSAŞ, önce yapması gerekeni sona bıraktı. Bir kaç gün önce Kartal’da yayımlanan bir yerel gazeteye ilan veren KARTURSAŞ, 10 Haziran’da yapacağı genel kurulda locayı kiralayacağını ve belediyeye tahsis edeceğini duyurdu.

HACİZ GELDİ, BANKA HESAPLARINA EL KONULDU
Öz, geçtiğimiz ay bir konuşmasında “Kartal Belediyesi’nin bütün malları haciz altında. Bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz” diyerek belediyenin borç batağında olduğunu vurgulamıştı. Kartal Belediyesi’ne haciz gelmiş ve yaklaşık 2.5 milyon TL. değerindeki banka hesaplarına el konulmuştu.

SON LOCA 600 BİN DOLAR
Vatan gazetesinni haberine göre; Türk Telekom Arena’da şu anda şatış işlemleri de bitmek üzere. Kulübün satışının yapılmasını beklediği sadece tek bir locanın kaldığı ifade ediliyor. Potansiyel alıcılar arasında KARTANSAŞ da var. Tribünün ortasında bulunan son locanın 3 yıllık kira bedeli ise 600 bin dolar.

NEVŞEHİR’DE OTEL VE BÜYÜKADA’DA PLAJ
Nevşehirli Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, belediyenin borçlarına karşın Nevşehir ve Büyükada’da turistik yatırımlara girmesi de tartışma konusu olmuştu.

Öz, Kartallılar Hacıbektaş’a gittiklerinde konaklama sıkıntısı çekmesinler diye memleketi Nevşehir’de 29 yıllığına 1 milyon 100 bin TL’ye bir otel kiralamış ve Orman Bakanlığı’ndan da yıllık 1 milyon 331 bin TL kira karşılığı yine 29 yıllığına Büyükada’da plaj ve mesire alanı işletme ihalesini kazanmıştı.

"YANLIŞ YAPTIK DÜZELTECEĞİZ"
"KARTURSAŞ bir turizm şirketi, loca alabilir. Ama locanın belediyeye tahsis edilmesi siyaseten yanlış" diyen Öz, şu açıklamada bulundu:

“Ben bugüne kadar bahsedilen genel kurul ilanını görmedim. Son derece yanlış bir ilan. KARTURSAŞ bir turizm şirketi, loca alabilir. Ama locanın belediyeye tahsis edilmesi siyaseten yanlış. Şirket yönetimine koyduğumuz arkadaşlar bu işi kıvıramıyor. Bir şirket nasıl yönetilir onun farkında değiller. Şirket yöneticilerinin seçiminde hata yaptık. Yeni statta benim kendi yerim var.

KARTANSAŞ’ın loca alacağından haberim yok. Eğer böyle birşey varsa onu da iptal ederim. Sponsor bir firma bulup yapsaydık böyle olmazdı. Her şey şeffaf olsun diyoruz. Ben halka çıkar yanlış yaptım derim. KARTURSAŞ’ın ödeme yaptığını zannetmiyorum. Eğer loca kiralanmış ve ödeme yapılmışsa ya iptal ederiz ya da bir vatandaş bulur satarız. Belediyemizi burada zarar ettirmeyiz ve bunu düzelteceğiz. Geçmiş dönemden kalan 60 milyon liralık borcu temizlemeye çalışıyoruz. Haciz her zaman geliyor. Bugün de geldi.”