Bordo bereli yarbay şehit

Dağlıca'daki pusuda şehit olan askerlerin arasında Tabur Komutanı Yarbay İlker Çelikcan da vardı. 39 yaşındaki şehit, geçen hafta 30 Ağustos'ta yarbaylık rütbesine terfi etmişti. Şehit Yarbay geride 2 çocuk bıraktı.

Haberler - NTV Haber 07.09.2015 - 23:06

Bordo bereli yarbay şehit

Askerlerinin şehit haberini alınca Dağlıca Tabur Komutanı Çelikcan, kobra tipi zırhlı araçla yola çıktı. Ancak Yarbay İlker Çelikcan ve beraberindeki diğer askerler de pusuya düşürüldü.

Hakkari Dağlıca'da şehit olan askerlerden Kurmay Yarbay İlker Çelikcan'ın, haber tabura ulaşır ulaşmaz "Şehitlerimi orada bırakmam" deyip bölgeye gittiği öğrenildi.

30 AĞUSTOS'TA YARBAYLIK RÜTBESİNE TERFİ ETMİŞTİ


Kara Harp Okulu'ndan 1999 yılında mezun olan Çelikcan, bir süre Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yaptı. Bordo bereliyken kurmaylık sınavını kazandı ve geçen hafta da 30 Ağustos'ta yarbaylık rütbesine terfi etti.

39 yaşındaki Yarbayın Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki evinde yas var. Şehidin Erzurum'un Olur ilçesi'ne bağlı Köprübaşı köyündeki baba evi de acı haberle yıkıldı..

Evli ve 2 çocuk babası şehit askerin, eşi Malatya'da doktor olarak görev yapıyordu.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter hesabından şehit tabur komutanına rahmet diledi. Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala da şehidin ailesini arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

Sayfa Yükleniyor...