'Bornova Bornova'nın dumanı mahkemelik

Sigara ile Savaş Vakfı, 'Bornova Bornova' filmiyle ilgili suç duyurusunda bulunpacak.

Anadolu Ajansı 04.12.2009 - 11:58

'Bornova Bornova'nın dumanı mahkemelik

Sigara ile Savaş Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, kısa süre önce gösterime giren ''Bornova Bornova'' adlı filmin gençleri sigara tüketmeye özendirdiğini savunarak, savcılığa bu konuda suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Kural, senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını İnan Temelkuran'ın yaptığı, geçen ay gösterime giren ''Bornova Bornova'' filminde gençlerin yoğun şekilde sigara içerken gösterildiğini öne sürdü.

Sigaranın insan sağlığı üzerindeki kalıcı zararlarına rağmen filmin gençleri sigara tüketmeye özendirdiğini iddia eden Kural, bu duruma seyirci kalmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Kural, filmde bir sigara firmasının gizli reklamının da yapıldığını savunarak, ''Filmde sigaranın yer aldığı sahnelerin süresini tespit ettik. Hukuki hazırlıklarımızı yapıyoruz.Büyük bölümünde sigara içildiği ve bir sigara firmasının reklamı yapıldığı için film hakkında, Tütün Kurulu'na şikayette bulunacağız. Ayrıca, savcılığa da suç duyurusu yapacağız'' dedi.

Öner Erkan, Kadir Çermik, Damla Sönmez, Erkan Bektaş, Öner Ateş, Murat Kılıç, Hasan Şahintürk, Mustafa Kırantepe, Selen Uçer, Ceren Demirel'in oynadığı film Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Ödülünü 'Kosmos' ile paylaşmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...