Dolandırıcılık zanlılarına 140 yıl hapis talebi

Antalya'da borsacı olduğunu söyleyerek, 28 kişiyi yaklaşık 3 milyon lira dolandırdığı iddia edilen 2 sanık hakkında, 140 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Anadolu Ajansı 08.02.2016 - 19:34

Dolandırıcılık zanlılarına 140 yıl hapis talebi
Arşiv

Antalya'da kendilerini borsacı olarak tanıtıp 28 kişiyi dolandırdıkları iddia edilen 2 şüpheli hakkında 140 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheliler Rasim Ataman ve Ali Duman'ın Kepez ilçesinde bazı vatandalara, borsa uzmanı olduğunu söyleyerek, paralarını kendilerine teslim etmeleri halinde değerlendireceğini ve borsada değer kazanacağını söylediği anlatılıyor.

Şüphelilerin bu yolla 28 kişiyi güveni kötüye kullanarak yaklaşık 3 milyon lira dolandırdığı belirtilen iddianamede, zanlılardan Rasim Ataman'ın ayrıca şikayetçilerden Ali Soytürk'e ait yatırım hesabında keyfi işlemler yaparak kendi hesaplarına para aktardıklarına yer veriliyor.

Antalya 19. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianame kapsamında 28 mağdur için, 2 sanık hakkında, TCK'nın "dolandırıcılık" suçunu düzenleyen 157/1 maddesi uyarınca 28 yıldan 140 yıla kadar hapis isteniyor.

İddianamede, ayrıca sanıklardan Rasim Ataman hakkında "Güveni kötüye kullanmak" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Sayfa Yükleniyor...