Boşanacağı eşini dinletmiş

''Boşanmak üzere olduğu eşini dinlettiği'' öne sürülen bir kadın ile dinlemeyi yaptırdığı iddia edilen emniyet amiri gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Bir mobilya firmasının sahibi olan Talip A'dan boşanmak üzere olan Bahar A. eşinin cep telefonu ve iş yerindeki bürosunda teknik dinleme yaptırdı.

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Büro Amirliği'nde görevli bir emniyet amiri aracılığıyla telefon ve ortam dinlemesi yaptıran Bahar A, eşinin şikayeti üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan soruşturma kapsamında yakalandı.

Daha önce Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yaptığı belirtilen emniyet amiri de aynı soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Polisin yaptığı incelemede, Talip A'nın cep telefonunda ve iş yerindeki elektrik prizlerinde ''böcek'' adı verilen dinleme cihazları bulundu.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Bahar A. ile emniyet amiri, ''maddi çıkar elde etmek için ortam dinlemesi yapmak'', ''baskı kurmak'' ve ''şantaj yapmak'' iddialarına ilişkin haklarında yasal işlem yapılmak üzere Kadıköy Adliyesi'ne sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...