Boşanan kadına evden uzak durma cezası

Boşandığı ve nafaka ödemeye mahkum edildiği eşini tehdit eden kadına, 6 ay süreyle eski eşinin ev ve işyerinden uzak durma cezası verildi.

Anadolu Ajansı 09.07.2009 - 21:23

Manisa'da boşandığı kocasına internet sitelerindeki kişilerle sohbet iddiasıyla 1000 lira nafaka ödemeye mahkum edilen kadına, eşinin kararı temyiz etmesi üzerine bu defa 6 ay evden uzaklaşma cezası verildi.

Manisa'da bir gazetenin sahibi İsmail A, 13. Aile Mahkemesi'nin kararıyla eşinden boşandığını, ancak kararı, tazminatı yeterli bulmadığı için temyiz ettiğini söyledi.

Boşanma kararının ardından S.A'nın kendisini ve ailesini telefonla tehdit ettiğini öne sürerek 'Ailenin Korunmasına Dair Kanundan' yararlanmak için İzmir 12. Aile Mahkemesi'ne başvurduğunu belirten İsmail A, başvuruyu değerlendiren mahkemenin, S.A'nın, 6 ay süreyle kendisinin ev ve iş yerine yaklaşmaması ve aileyi iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine karar verdiğini kaydetti.

Yerel gazete sahibi İsmail A, aldatıldığını öne sürerek boşanma davası açmış, eşinin yaptığını öne sürdüğü bilgisayardaki internet sitelerindeki kişilerle sohbetlerin kayıtlarını mahkemeye sunmuştu.

Eşi S.A. da eşinin uzun süre yurt dışında bulunduğunu, kendisinin aldatıldığını iddia etmişti.

İzmir 13. Aile Mahkemesi S.A'yı kusurlu bularak, kadını bin TL tazminata mahkum etmiş ve çifti boşamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...