Boşandığı eşini öldüren hükümlü cezaevinde intihar etti

Kütahya'da boşandığı eşi 28 yaşındaki Tuğba Arık'ı bıçaklayarak öldürmek suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılan 39 yaşındaki Muhittin Gültekin, cezaevi tuvaletinde yatak çarşafıyla kendini asarak intihar etti.

DHA 14.01.2016 - 06:14

Boşandığı eşini öldüren hükümlü cezaevinde intihar etti
İntihar eden Muhittin Gültekin, eski eşi Tuğba Arık'ı geçen yılın aralık ayında öldürmüştü

Kütahya E Tipi Cezaevi'nde bir intihar olayı yaşandı.

Boşandığı eşi Tuğba Arık'ı 12 Aralık 2014 tarihinde yol ortasında boğazından, sırtından ve çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürmek suçundan hükümlü olan Muhittin Gültekin, tuvalette yatak çarşafıyla kendini astı.

Diğer hükümlülerin durumu fark etmesi üzerine Gültekin, ambulansla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Gültekin acil serviste doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

KIZINI ANNESİ İÇİN ÇİÇEK TOPLAMAYA GÖNDERMİŞTİ

Kütahya'nın Sultanbağı Mahallesi'nde 12 Aralık 2014 tarihinde meydana gelen olayda Muhittin Gültekin boşandığı eşi Tuğba Arık ile Hisar Kalesi yolunda konuşmak için buluşmuştu.

Muhittin Gültekin, buluşmaya annesi ile birlikte gelen ve o tarihte 9 yaşında olan kızı Beyza'ya "Sen ormanlık alana git, annen için biraz çiçek topla. Benim annenle konuşacaklarım var" diyerek kızını gönderdikten sonra Tuğba Arık'ı boğazından, sırtından ve çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürmüştü.

Gültekin daha sonra polisi arayarak teslim olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...