Botanikçiler için kütüphane

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kütüphanesi, beş bine yakın kaynağı ile botanik sevdalılarının hizmetinde...

09.04.2012 - 17:15

Botanikçiler için kütüphane

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi Kütüphanesi, botanik-bitki bilim, çiçekli bitkiler, etnobotanik, botanik bahçeleri, ağaçlar ve çalılar, floralar, bahçe mimarisi, tarım ve bitkilendirme tasarımı gibi konuları kapsayan materyallerin bulunduğu özel bir araştırma kütüphanesi.

Konu hakkında yaklaşık 5000’e yakın kaynağın bulunduğu kütüphanede, kullanıcı yararına bir dizi değişiklik yapılmaya başlandı.

Mevcut materyalin gözden geçirilip, yeniden kayıtlarının yapılmasıyla birlikte artık çevrimiçi olacak kütüphane kataloğuna kısa bir süre içerisinde Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi'nin web sitesinden ulaşmak mümkün. Böylelikle araştırma yapmak istediğinizde kütüphanede ne tür materyallerin olduğu ve bunların detaylı bilgilerine erişebileceksiniz. Habersiz olduğunuz birçok kaynağın varlığından haberdar olmak araştırma sürecinizi kolaylaştıracak. Aynı zamanda hobiniz olan bahçecilik ve bitkiler hakkında  bir çok bilgiyi de bulabileceksiniz.

Kütüphane, Pazar hariç her gün 09.30- 17.30 saatleri arasında ücretsiz olarak herkesi kullanımına açık. Kaynaklar maalesef dışarı ödünç verilememekle birlikte, istenildiği takdirde taranarak dijital ortamda edinilebiliyor. Aynı zamanda kütüphanenin harika ahşap ortamında çalışmalarınızı yürütmeniz tavsiye olunur. 

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...