Bozdağ: CHP’nin dava açmamasına şaşırdım

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP’li Mahmut Tanal'ın kamuda başörtüsü yasağını kaldıran düzenlemenin iptali için açtığı davayı partinin açmamasına şaşırdığını söyledi. Bozdağ, “Seçim zamanı başörtülülere rozet takan, başörtüsü dağıtan CHP, yasakçı yüzünü bir kez daha gösterdi” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 12.10.2013 - 12:27

Bozdağ: CHP’nin dava açmamasına şaşırdım

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın kamuda başörtüsü yasağını sona erdiren yönetmelik değişikliğinin iptali için Danıştay’a açtığı davaya şaşırmadığını ifade etti.

Bozdağ, sadece CHP'nin dava açmamasına şaşırdığını belirtti.

CHP'de değişen ve yeni bir şeyin bulunmadığını ifade eden Bozdağ, şunları kaydetti:

"Aynı tas aynı hamam. Seçim zamanı başörtülülere rozet takan, kadınlara başörtüsü dağıtan CHP, başörtüsü yasağı kalkınca yasakçı yüzünü bir kez daha gösterdi. Ey CHP, nerede senin eşitlik, hürriyet, adalet, demokrasi ve insan hakları diyen dilin? Yoksa bu haklar başörtülü kadınlar için geçerli değil mi? Eğer CHP'li vekil davadan vazgeçmez, CHP de vekil hakkında bir disiplin işlemi yapıp davaya yanlış demezse dava, CHP'nin açtığı davadır."

Bozdağ, ayrıca, "Eski yasakçı ve ayrımcı muhaldir. CHP, yargıyla veya başka tür yollarla eski yasakçı ve ayrımcı Türkiye'yi yeniden ihya edemez" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...