Bozdağ: HDP'lilere gözaltı Beşiktaş'taki saldırısıyla ilgili değil

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP milletvekillerinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak, "İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısıyla irtibatlı değil" dedi.

Anadolu Ajansı 14.12.2016 - 16:43 | Son Güncelleme : 14.12.2016 - 16:45

Bozdağ: HDP'lilere gözaltı Beşiktaş'taki saldırısıyla ilgili değil

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndaki "Üçlü Danışma Kurulu Toplantısı"nda, "İş Mahkemeleri Kanunu Tasarısı Taslağı"na ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısının sorumlularına ilişkin soruşturmaların devam ettiğini belirten Bozdağ, "Belli gözaltılar var. Gözaltındakilerin sorguları çerçevesinde soruşturma derinleştirilerek devam edecektir. Hem aracı süren hem de kendini patlatan teröristler zaten ölmüştür, onu kamuoyu da bilmektedir. Bu terör eylemini gerçekleştirme sürecinde o teröristlere yardım eden ve onların işi yapmasını kolaylaştıran teröristler ve diğer destekçileriyle ilgili tahkikat derinleştirilerek devam ediyor. Onların hepsi bir bir yargı tarafından tespit edilecek ve hak ettikleri cezayı almaları sağlanacaktır” diye konuştu.

Bir soru üzerine HDP'lilerin gözaltına alınmasını da değerlendiren Bekir Bozdağ, “Zorla getirme kararları İstanbul'da gerçekleşen terör saldırısıyla irtibatlı değildir. Bu daha önce başlayan bir sürecin işletilmesidir. Diğer milletvekilleri de eğer gitmemeye devam ederse onlar hakkında da zorla götürme kararını yargı uygulamak zorunda kalacaktır. Kimse yargıyı zorla getirme kararı almaya mecbur bırakmamalıdır” dedi.

Sayfa Yükleniyor...