Bozdağ: Adil Öksüz’ü birilerinin sakladığını düşünüyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Akıncı Üssü’nde gözaltına alınıp serbest bırakılan Adil Öksüz ile ilgili olarak, “Onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için de uygun zaman ve yöntem arayışı içinde olunduğunu düşünüyorum” dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.01.2017 - 13:50 | Son Güncelleme : 11.01.2017 - 13:57

Bozdağ: Adil Öksüz’ü birilerinin sakladığını düşünüyorum

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, A Haber kanalının canlı yayınında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak, soruları yanıtladı.

Meclis’te görüşülen Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili değerlendirme yapan Bozdağ, "Bu iki maddenin görüşülmesi gösteriyor ki teklif, 340'la 350 arası bir oy aralığında TBMM'de kabul görecek diye inanıyorum" dedi.

Oyunun “evet” olduğunu söyleyen Bozdağ, "Ben Bekir Bozdağ olarak 'nin cumhurbaşkanlığı sistemine geçmesini, güçlü iktidar, güçlü yasama, güçlü Türkiye için faydalı ve yararlı görüyorum. Oyumu da 'evet' olarak veriyorum, bunun bilinmesini de istiyorum" diye konuştu.

CHP’ye eleştirilerde bulunan Bozdağ, şöyle konuştu:

“Siyaseti kötülemek bize bir şey kazandırmaz. Siyaset iyi şeyler yapıyor, yapılmasına vesile oluyor.

Atatürk döneminde de İnönü döneminde de Bayar döneminde de Cemal Gürsel döneminde de diğer cumhurbaşkanları döneminde de veya partiler döneminde de parlamentoya hiçbir zaman verilmemiş olan bir yetki ilk defa parlamentoya veriliyor o da nedir? Cumhurbaşkanının görevine seçime gitmek usulüyle son verme yetkisi getiriyor. Yani bu, parlamentoyu güçlendiren bir şey.

Şimdi 'sorumsuz cumhurbaşkanlığı' müessesesinden 'sorumlu cumhurbaşkanlığı'na geçiyoruz. Bu da hukuk devletini güçlendiriyor. Cumhurbaşkanının cezai sorumluluğu yok, sadece vatana ihanetten suçlandırılıyor. Şimdi bütün bunlardan dolayı da cumhurbaşkanına bir sorumluluk getiriliyor ve denetimi güçlendiriliyor. Bütün cumhurbaşkanı iş ve işlemlerine karşı yargı yolu açılıyor.”

"ADİL ÖKSÜZ'Ü BİRİLERİ SAKLIYOR"

Bakan Bozdağ, bir soru üzerine Adil Öksüz'ün her yerde arandığını belirterek, "Şu ana kadar öldüğüne veya öldürüldüğüne dair herhangi bir bilgi bulunmuyor" dedi.

Bozdağ, Adil Öksüz'ün başkaları tarafından saklandığını düşündüğünü ifade ederek, şunları söyledi: "Çünkü baktığınız zaman bu kadar bilinen birisinin ve herkesin de üzerinde hassasiyet gösterdiği birisinin kaçtığı zaman bir yerde mutlaka radara düşmesi, görülmesi gerekirdi. Şu ana kadar herhangi bir yerde radara düşmedi, görülmedi. Benim daha önce de ifade ettiğim görüşüm bu; kendisinin kaçıp saklanmasından ziyade onu birilerinin sakladığı, kaçırmak için uygun bir zaman veya yol, yöntem arayışı içinde olduğu kanaati bende var ama eninde sonunda yakalanacak ve yargıya hesap verecektir. Bundan kaçışı olmayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...