Adalet Bakanı Bozdağ, partisinin seçim çalışmalarına katılmak için geldiği Yozgat'ta kent girişinde, kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Bozdağ, ilçe belediye başkan adayları, ilçe başkanları, milletvekilleri ile yerel seçimlere dönük yapılacak çalışmalarla ilgili istişare toplantısı yapmak amacıyla geldiğini söyledi.

Bir gazetecinin seçim öncesi yapılan anketlerle ilgili sorusu üzerine Bozdağ, seçim öncesi anketlerin çoğaldığını belirterek "Bu anketlerin doğrusu, eğrisi bu arada rekabet halinde olur ama en doğru anket her zaman milletin gönlünde olandır ve sandıkta ortaya çıkan sonuçtur" dedi.

'GAZETELER MANŞET ATAR SANDIK TEKZİP EDER'
Yozgat'ta gazete ziyaretlerinde söylediği "Gazeteler manşet atar Yozgat'la ilgili, Türkiye ile ilgili ama sandık her defasında onu tekzip eder" sözünü hatırlatan Bozdağ, Yozgatlı'nın da Türk milletinin de her zaman tekzibi sevdiğini söyledi.

Seçmenin sandıkta her zaman doğru karar verdiğini kaydeden Bozdağ, "Anketler neyi gösterir bilmem ama benim gördüğüm Türkiye'nin birinci partisi AK Parti'dir" dedi.

Halkın gönlünde en fazla yer tutan partinin yine AK Parti olacağını kaydeden Bozdağ, şunları söyledi:

"Milletimizin desteği ile duası ile 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Yozgat dahil Türkiye'nin pek çok yerleşim yerinde başarıyı göğüsleyecek parti de yine AK Parti'dir. Öbür türlü değerlendirmelere baktığımızda manipülasyon içeren pek çok değerlendirme görüyorsunuz, yönlendirme anketleri çıkıyor, başka tür anketler çıkıyor. Bizim anketlerle yönlendirmeye ihtiyacımız yok, kim ne tür anket ortaya koyarsa koysun en son sözü millet söyleyecektir. Biz milletimize güveniyoruz, inanıyoruz o yüzden de bir sıkıntımız yok."

Bozdağ, daha sonra AK Parti İl Başkanlığında, milletvekilleri ve teşkilat mensupları ile basına kapalı gerçekleştirilen seçim istişare toplantısına katıldı.