Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan CHP’ye dokunulmazlık eleştirisi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, dokunulmazlık konusunda CHP’ye eleştirilerde bulunarak, “CHP'lilerin ret oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir” ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı 18.05.2016 - 17:51 | Son Güncelleme : 18.05.2016 - 17:55

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan CHP’ye dokunulmazlık eleştirisi

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, milletvekili dokunulmazlıkları konusundaki açık beyanları ve komisyondaki 'evet'in tersi olarak CHP'lilerin TBMM Genel Kurulunda ret oyu kullanmasını, "siyasi iki yüzlülük" olarak değerlendirerek, bunun HDP ve CHP dayanışmasını deşifre ettiğini belirtti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, CHP'ye eleştirilerde bulundu.    

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlık konusunda daha önceki açıklamalarını hatırlatan Bozdağ, “Bu açık beyanların ve komisyondaki 'evet'in tam tersi CHP'lilerin TBMM Genel Kurulunda ret oyu kullanması, siyasi iki yüzlülüktür. TBMM Genel Kurulunda dokunulmazlıkların kaldırılmaması için CHP'lilerin ret oyu vermeleri, HDP ve CHP dayanışmasını deşifre etmiştir.

CHP, milleti aldatıyor ve milletin gözünün içine bakarak yalan söylüyor. Sözünün eri olmayan, sözüyle oyu aynı olmayan ahlaktan söz edemez. CHP'nin tutumunun özeti: Gizli oy, açık yalan."

Sayfa Yükleniyor...