Bozdağ'dan 'süreç' açıklaması

Adalet Bakanı Bozdağ, çözüm sürecine ilişkin, "Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, bu işi çözecek adam yok" dedi.

Anadolu Ajansı 26.10.2014 - 00:01

Bozdağ'dan 'süreç' açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, çözüm sürecine ilişkin, "Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok. Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir" dedi.

Bozdağ, AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, ülkede demokrasinin standardını yükseltmek için ciddi adımlar attıklarını söyledi.

Çözüm sürecine kararlılıkla devam edeceklerini, bu sorunu sadece AK Parti hükümetinin çözebileceğini söyleyen Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bu dönemde, Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın liderliğinde bu süreci bitirip neticeyi alamazsak, Tayyip Erdoğan ile Sayın Davutoğlu çekildiğinde bu işi çözecek adam yok.

Bu iş muhalefete kalırsa kara güne kaldık demektir. Onun için bu konuda samimiyiz. Hükümet olarak çözüm sürecini kararlılıkla yürüteceğiz ama bu süreç başarılı olmasın diye içeriden dışarıdan çok uğraşanlar var, onlara da fırsat vermeyeceğiz.

İnatla, inançla, samimiyetle, cesaretle, kararlılıkla bu süreci yürüteceğiz. Bazı yapılar, şehitlerin ailelerini, gazileri kışkırtmak istiyor. Onların yakınlarına giderek, 'Bu kadar şehidi boşuna mı verdik?' şeklinde söylemler ifade ediyorlar.

"TERÖRÜN BİTMESİ İÇİN ŞEHİT DÜŞTÜLER"
Onlar, terörün bitmesi, gözyaşlarının akmaması, ülkenin birlik ve beraberliğin sağlanması için şehit düştü. Şimdi terörü bitirirsek, silahlar susarsa, örgüt tasfiye olursa, artık bu ülkede kavga olmazsa, şehitlerimiz kabirlerinde rahatsız mı olur? Rahatsız olmaz, aksine onlar mutlu olurlar, Rabbine döner derler ki 'Rabbim hamdolsun, uğruna şehit düştüğümüz mücadeleyi kardeşlerimiz, evlatlarımız başardı, terörü sona erdirdiler, kardeş ülkede ailelerin birbirine düşmesine, gözyaşının ve kanın akmasına son verdiler. Hamdolsun.' Böyle düşünüyoruz. Hiç ama hiç kimse şehitlerimizin yakınlarını, gazilerimizi tahrik etmeye kalkmasın.

Onlar çok iyi biliyor bizim ne yapmaya çalıştığımızı. Onlar iman sahibi insanlar ama birileri kimin ocağına ateş düşerse düşsün, 'Bu terör bitmesin' diyor. Hangisi doğru? Terörü bitirmek mi yoksa başka ocaklara ateş düşsün diye gayret edenlerin değirmenine su taşımak mı?"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...