Brad Mehldau'dan iki konser birden

60'lardan bu yana caz dünyasına giren en yaratıcı piyanist olarak değerlendirilen Brad Mehldau, biletlerin tükenmesi üzerine bu akşam arka arkaya iki konser veriyor.

13.07.2009 - 11:39

Brad Mehldau'dan iki konser birden

'Brad Mehldau Trio'nun 13 Temmuz Pazartesi akşamı saat 19.00'da vereceği konserin biletleri günler öncesinden tükenince yoğun ilgi üzerine Mehldau, aynı gün, aynı mekânda, saat 21.00'de festival izleyicilerine ikinci bir konser daha verecek.

'Yenilikçi, yaratıcı yorumları ve Radiohead gibi standart dışı kaynakları da içeren repertuarıyla' geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve 60'lardan bu yana caz dünyasına giren en yaratıcı piyanist olarak değerlendirilen Brad Mehldau bu akşam, saat 19.00'da Larry Grenadier ve Jeff Ballard ile birlikte, saat 21.00'de ise solo performansıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda olacak.

İlk albümünü 1995'te çıkaran Brad Mehldau, piyano çalmaya klasik müzik ile başladı. Ancak zamanla caza yöneldi ve Charlie Haden, Lee Konitz, Joshua Redman, Charles Lloyd, Wayne Shorter, John Scofield gibi birçok ünlü caz müzisyeniyle çalmanın yanı sıra solo çalışmalar da yürüttü.

Özellikle beş albümlük 'The Art of the Trio' serisiyle uluslararası ününü perçinleyen Mehldau, 2003'te yine Caz Festivali kapsamında İstanbul'da izleyiciyle buluşmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...