Brazzaville bir kez daha Babylon'da

'İstanbul aşığı' grup Brazzaville, bir kez daha İstanbul'daki hayranlarıyla buluşuyor...

04.11.2009 - 11:38

Brazzaville bir kez daha Babylon'da

İstanbul'da 4 yılda 15 konser vererek güç bir rekora imza atan David Brown önderliğindeki Brazzaville, İstanbul aşklarını bu kez Doublemoon etiketiyle bir albüme aktardı: 'Brazzaville in İstanbul'.

2005 yılında İstanbul'a ilk kez gelen Brown ve ekibi, adeta aşık oldukları şehir için en sevdikleri şarkılarını 123, Kim Ki O ve Norrda gibi Türk ekiplerle yeniden kaydetti.

Dünya müziklerini eşine alternatif rock müziği ve hareketli etnik caz dokunuşlarıyla birleştiren Brazzaville, kendi tarzını yaratmayı başarmış önemli bir topluluklar arasında yer alıyor.

San Francisco doğumlu olan ancak yaşamak için Barselona'yı seçen David Brown'un müzikal kimliği, biriktirdiği parayla bir saksafon satın alarak dünyayı dolaşmasıyla şekillendi. Amerika'ya döndüğü zaman Beck ve Siouxe Sioux gibi isimlerle çalışan Brown, saksafonu bırakıp akustik gitara geçtikten sonra grubu Brazzaville'i kurdu.

Brazzaville tınıları, zaman zaman Tom Waits ve Morphine'e uzansa da, bossa nova, caz, dub ve alternatif rock türlerini Akdeniz ve Pasifik atmosferiyle kaynaştırıyor.

Brazzaville, 5 Kasım Perşembe 21:30'da, 6 Kasım Cuma günü de saat 23.00'de Babylon'da.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...