Alternatif müziğin önemli isimleri bu hafta sonu Salon takipçileriyle buluşuyor.

We Have Band
Şubat Cuma, saat: 21.30

Eğlence için bir araya gelen Darren Bancroft, Dede ve eşi Thomas Wegg-Prosser'ın, sonrasında kendilerini profesyonelce müzik yaparken buldukları topluluk We Have Band, kendi adlarını taşıyan ilk albümleriyle, Ingiltere alternatif müzik sahnesine sağlam bir giriş yaptı. Albümün prodüktörlüğünü, daha önce Depeche Mode, Erasure, Interpol ve Grizzly Bear gibi isimlerle çalışan Gareth Jones üstlendi. Gorillaz, Bloc Party ve Peter Bjorn and John gibi isimlerin şarkılarını remix'leyen We Have Band, Ternion adlı ikinci albümlerini Ocak 2012'de yayımladı.

Dünyaca ünlü birçok festivalde boy gösteren, Glastonbury'de Emerging Talent Contest yarışmasını kazanan ve Rock'n Coke festivali kapsamında ülkemizi de ziyaret eden alternatif topluluk We Have Band, 8 Şubat Cuma gecesi saat 21.30'da Salon'da performans sergileyecek. We Have Band''in karanlık dans müzikleriyle renklendireceği bu alternatif gecede DJ Set'in başında Erva olacak. Gecenin biletleri ise 35 TL (ayakta) ve 25 TL (öğrenci) üzerinden satışta.

Brazzaville
9 Şubat Cumartesi, saat: 22.30

1997'de Los Angeles'ta David Brown tarafından kurulan ve 2005'te 12. İstanbul Caz Festivali'nde sahne aldıktan sonra İstanbul'dan kopamayıp bu şehirde birçok konsere imza atan, indie pop sahnesinin önce çıkan Amerikalı gruplarından Brazzaville, 9 Şubat Cumartesi gecesi Salon'un konuğu oluyor.

2009'da yayınladıkları Brazzaville In Istanbul ve 2011'de yayınladıkları Jetlag Poetry albümleriyle müziklerini geniş kitlelere ulaştıran Brazzaville, bossa nova, rock ve caz'a meyleden sakin ve eğlenceli pop şarkıları ile 9 Şubat Cumartesi akşamı saat 22.30'da Salon sahnesinde. Konser biletleri 45 TL(ayakta), 25 TL(öğrenci) üzerinden satılıyor.

Salon programı hakkında ayrıntılı bilgi için saloniksv.com adresi ziyaret edilebilir.