Brett Anderson taptaze albümüyle Salon’da

Britpop’un simgesi Brett Anderson, dördüncü solo albümü, Black Rainbows turnesi kapsamında iki gece üst üste Salon’da.

Haberler 12.10.2011 - 18:38

Brett Anderson taptaze albümüyle Salon’da

Britpop’un simgesi Brett Anderson, Eylül ayında piyasaya sürdüğü dördüncü solo albümü, Black Rainbows turnesi kapsamında bu hafta sonu Salon’da. Özgün vokal tarzı ile Brett Anderson, 14 Ekim Cuma ve 15 Ekim Cumartesi geceleri, iki gece üst üste saat 22.30'da Salon takipçileriyle buluşacak.

1989 yılında kurulan ve adını Morrissey'in ilk solo 45'liği 'Suedehead'den alan ünlü Britpop topluluğu Suede'in vokalisti Brett Anderson, kendi ismini taşıyan ilk solo albümünü 2007 yılında yayımlamıştı. 92 yılında henüz bir albümleri bile yayımlanmamışken İngiliz basını tarafından “En İyi Yeni Grup” seçilen Suede’in özgün karakterli vokalisti Anderson, geçen beş yılda dört solo albüme imza attı. Vokalde kendisinin bulunduğu son albümü Black Rainbows’da Anderson’a, gitarda Jim Dare, basgitarda Didz Hammond ve davulda Kriss Sonne eşlik ediyor.

“Hayran olduğunuz biri var mı” sorusuna "Ben müzikten hoşlanmam; plak da almam" şeklinde cevap veren Brett Anderson, Suede ile yollarını, 2003 yılında yayımlanan beşinci stüdyo albümünden sonra “şarkıların artık Suede gibi tınlamadığı” gerekçesiyle ayırmıştı. 2004 yılında Suede’in gitaristi Bernard Butler ile The Tears grubunu kuran ve ardından yoluna tek başına devam eden Brett Anderson, 2010 yılından bu yana eski ekibiyle de sık sık biraraya gelerek konserler veriyor.

Sayfa Yükleniyor...