Brezilya'nın starı ile 2 konser

Brezilya’nın efsanevi müzisyen ve aktörü Seu Jorge grubu Almaz ile beraber Garanti Caz Yeşili kapsamında 2 gece üst üste Babylon sahnesinde.

Haberler 27.10.2010 - 17:43

Brezilya'nın starı ile 2 konser

Müzik kariyeri dışında ünlü bir oyuncu da olan, 'City of God/ TanrıKent' filminde kötü adam Mane’yi, 'Life Aquatic with Steve Zissou’da ise Pele’yi canlandıran ve aynı filmin muhteşem müziklerine imza atan Seu Jorge çok yönlü bir sanatçı.

Seu Jorge ve grubu Almaz ise efsanevi grup Nação Zumbi’den davulcu Pupillo, gitarist Maia, bas gitarist ve besteci Antonio Pinto’nun bir Walter Salles fiminin müziklerini yapmak için buluşmasıyla ortaya çıkmış bir proje.

Birlikte çalmaktan fazlasıyla keyif aldığını fark eden grup sadece kendileri için başka bir albüm daha kaydettiler. Bu albüm klişelerden, geleneklerden uzak, tamamen onlara ilham veren şarkılardan oluşuyor. Brezilya soykırım şarkılarına yaptıkları coverlar ve soul müziğe kattıkları psychedelic samba ezgilerle, müzikleri ancak hayallerde olabilecek bir radyo istasyonuna benzeyen Seu Jorge & Almaz, albümlerinde ünlü prodüktör Brasileiro Mario C. ile çalıştı. “The Model” ve “Rock With You” gibi parçaları coverladıkları, grubun ismiyle aynı adı taşıyan son albüm hem samimi hem karanlık, hem psychedelic hem de ayakları yere basan bir sounda sahip.

Garanti Caz Yeşili Sunar: Seu Jorge & Almaz, 5 & 6 Kasım Babylon'da.

Sayfa Yükleniyor...