Bridget Jones sevenlerine kötü haber

Bridget Jones serisinin 3. kitabında, Jones ile evlenen ve ona 2 çocuk veren Mark Darcy olmayacak. 3. kitapta Bridget'in yeni maceraları Darcy'nin ölümünden 5 yıl sonra başlıyor.

29.09.2013 - 12:24

Bridget Jones sevenlerine kötü haber

14 yıl aradan sonra Helen Fielding'in yeniden sevenleriyle buluşturacağı Brigdet Jones serisinin 3. kitabı "Mad About The Boy - Bu çocuk için çıldırıyorum" 10 Ekim'de piyasada olacak.

Ancak kitap Colin Firth hayranlarını üzecek, zira Mark Darcy öldü. Mark Darcy ile evlenen ve ona iki çocuk veren Brigdet, hayatının aşkını sonsuza dek kaybetti.

Huffington Post'un haberine göre, Bridget Jones'un yeni maceraları Mark Darcy'nin ölümünden 5 yıl sonra başlıyor. Darcy'nin neden öldüğünü merak edenler 10 Ekim'i beklemek zorunda. Bridget kitapta hayatının aşkını nasıl kaybettiğini geri dönüşlerle anlatıyor.

'BRİGDET'İN HAYATI ÇOK DEĞİŞTİ'
30’lu yaşların sonunda “gerçek aşkı” ve hayatın anlamını ararken kendini sık sık kepaze durumlara sokan Londralı Bridget Jones’un yeni kitapta “deli olduğu oğlan” hakkında ser verip sır vermiyor Fielding. Yazar bu gizemli konu hakkında sadece şunu söylüyor: “Bridget’in hayatı o zamandan beri çok değişti.”

Yayıncı Jonathan Cape ise; “Bridget yaşlansa bile günlük tutmaya devam ediyor. Mesaj atmak ve sosyal medyayla haşır neşir olmak gibi uğraşları var” diyor ve “sosyal” kelimesinin altını çiziyor. Son kitabın üstünden tam 14 koca yıl geçmesini de şöyle açıklıyor Fielding: “Hiç ummadığım bir başarı kazanınca, Bridget’i yazan sesimi uzun süre kaybettim ve dürüst olmak gerekirse biraz da utanmaya başladım. Oysa başlangıçta Bridget’ı çok kolay yazıyordum...”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...