Briket imalathanesindeki havuza giren 2 çocuk boğuldu

Mardin'de briket imalathanesindeki havuza giren 10 yaşındaki iki çocuk boğularak hayatını kaybetti.

İHA - Anadolu Ajansı - DHA 25.10.2019 - 11:35 | Son Güncelleme : 25.10.2019 - 16:37

Briket imalathanesindeki havuza giren 2 çocuk boğuldu

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde havuza giren 10 yaşındaki 2 çocuk boğuldu.

Alınan bilgiye göre, Ortaköy Mahallesi'nde bir briket imalathanesindeki havuza giren Azize Boy İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Enis Bişi ve Harun Arslan bir süre sonra çırpınmaya başladı.

Çevredeki vatandaşların yardımıyla havuzdan çıkarılan 2 çocuk, 112 Acil Sağlık ekiplerince Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bişi ve Arslan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SIRALARINA GÜL BIRAKILDI

Acılı haberi alan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Doğan, Memur-Sen İl Başkanı Eyüp Değer ve sınıf arkadaşları, boğulan 2 öğrencinin okuduğu sınıfta sıralarına gül bıraktı, dua etti. 

Öğrencilere çeşitli uyarılarda bulunan Doğan, "İnşallah bu bizim yaşayacağımız son üzüntü verici olay olur. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.

TOPRAĞA VERİLDİLER

İki çocuğun cenazeleri, otopsinin ardından yakınlarınca teslim alınıp Ortaköy Mahallesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

İMALATHANE SAHİBİNİN İFADESİ ALINDI

Olayın ardından imalathane sahibi M.A. polis ekiplerince gözaltına alındı. M.A. ifadesinde çocuğunu hastaneye götürdüğü için imalathanede kimsenin olmadığını söyledi. M.A. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Olay sırasında bölgede olan Şeyhmuz Akbacı, yaşananların bütün mahalleyi yasa boğduğunu ifade ederek, iki çocuğun boğulduğu saatte atölye sahibinin çocuğunu hastaneye götürdüğünü ve atölyede kimsenin olmadığını, çocukların da bunu fırsat bilerek havuza girdiklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...