İngiltere’de müzik dünyasının en önemli ve saygın müzik ödülleri olarak kabul edilen BRIT Awards 2012 sahiplerini buldu.

İlişkili Haberler


İngiliz şarkıcı Adele, en iyi kadın şarkıcı ve yılın en iyi albümü ödüllerinin sahibi oldu. Geçen hafta düzenlenen Grammy Müzik Ödülleri töreninde 6 ödül alan genç şarkıcı, dünya çapındaki şöhretine yenisini ekledi.

Ödül töreninde geçen hafta hayatını kaybeden Whitney Houston ile geçtiğimiz yaz genç yaşta yaşamını yitiren Amy Winehouse anıldı.

Blur’ün dönüşü muhteşem oldu
Törende sahne alan Blur, geceye damgasını vurdu. Brit-pop'un 90'lı yıllardaki en önemli ve başarılı gruplarından olan Blur'un sahne performansı gecenin en merak edilen performanslarındandı. Blur aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatları'nın açılışını da gerçekleştirecek.

ADELE'i KIZDIRDILAR!
Sahneye ödülü almak üzere çıkan sunucu Blur'u sahneye çağırmak üzere Adele'nin teşekkür konuşmasını kesti. Sinirlerine hakim olamayan Adele ise "Ben sadace iyi akşamlar diliyorum ve bir dahaki sefere görüşürüz Londra" diyerek kızgınlığını el hareketi çekerek belli etti.

BRIT Müzik Ödülleri’nde ödül alan isimler şöyle:
En iyi kadın şarkıcı: Adele

En iyi albüm: Adele

En iyi erkek şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi çıkış yapan İngiliz şarkıcı: Ed Sheeran

En iyi müzik grubu: Coldplay

En iyi uluslararası kadın şarkıcı: Rihanna

En iyi uluslararası erkek şarkıcı: Bruno Mars

En iyi uluslararası müzik grubu: Foo Fighters

En iyi uluslararası çıkış yapan şarkıcı: Lana Del Rey