Los Angeles'daki Cedars-Sinai Sağlık Merkezi'nin sözcüsü Sally Stewart, 32 yaşındaki oyuncunun dün vefat ettiğini söyledi, ölüm nedenine ilişkin bir bilgi vermedi.

İlişkili Haberler


Los Angeles İtfaiye Teşkilatı sözcüsü, Murphy'nin kocası Simon Monjack'a ait bir evden dün çağrı alındığını ve bunun ardından bu evden birinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Amerikan basınında yer alan haberlerde ise Murphy'nin duş alırken kalbinin durduğu ve annesinin sanatçıyı hayata döndürmek için kalp masajı yaptığı ileri sürüldü.

Murphy'nin menajeri ve yakınları henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

GRİBE BENZEYEN BİR HASTALIK
Öte yandan Murphy'nin ailesi, Los Angeles kenti yetkililerine, kızlarının Hollywood Hills'teki evinde ölmeden önceki birkaç gün gribe benzeyen bir hastalık geçirdiğini iletti.

Bu arada, sorgu hakimi yardımcısı Ed Winter, sanatçının ölümüne neyin sebep olduğunu öğrenmek için bugün otopsi yapılacağını açıkladı.

Ailesinin bildirdiği hastalığın Murphy'nin ölümünde bir etken olabileceğini kaydeden Winter, kesin hükme varmanın haftalar alabileceğini belirtti.

Winter, Murphy'nin ölümünün doğal nedenlerden kaynaklandığının göründüğünü, sanatçının ilaç reçetelerinin ailesinden alındığını, yetkililerin sağlık geçmişini daha iyi anlamak için özel doktoruyla bağlantı kuracağını bildirdi.

Murphy'nin cenaze töreniyle ilgili düzenlemeler ise henüz ilan

edilmedi.10 Kasım 1977'de Atlanta'da doğan Murphy, 'Spun', 'Girl, Interrupted/ Aklım Karıştı', 'Clueless', '8 Mile', 'Don't Say a Word/ Sakın Konuşma', 'Just Married/ Yeni Evli' ve 'Sin City/ Günah Şehri' gibi filmlerde yer aldı.

Beyazperdede yavaş yavaş başrollerde yer almaya başlayan Murphy, son olarak post-prodüksiyonu süren 'Abandoned', 'Something Wicked' ve Sylvester Stallone'un gelecek yıl vizyona girmesi beklenen 'The Expendables' adlı filminde de rol aldı.

Müzikle de uğraşan Murphy, seslendirmesinde yer aldığı 'Happy Feet'in soundtrack albümünde şarkı da seslendirdi.