Bu akşam kar geliyor

Güne açık ve ılık başlayan Türkiye'nin batı kesimleri ilerleyen saatlerde soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek. Akşam Marmara ve Batı karadeniz'de 6-7 derece birden soğuma olacak ve Edirne'den Samsun'a kadar karla karışık yağmur ve kar yağışları görülecek.

15.03.2010 - 16:30

Bu akşam kar geliyor

Yağmur olarak başlayacak yağışlar, bugün öğleden sonra önce Edirne ve Kırklareli'nde karla karışık yağmura dönecek. Akşam ise Bursa, Bilecik, Sakarya, Düzce, Bolu, İnebolu, Sinop ve Samsun'a kadar kar yağışları bekleniyor. Bolu, Karabük ve Düzce arasında yağış daha yoğun kar şeklinde bekleniyor. Rüzgar kuvvetli esecek, sürücüler dikkatli olmalı, yağış tipi şeklinde etkili olabilir.

İstanbul'da önce yağmur şeklinde başlayacak yağış, akşam sıcaklığın hızla 2 dereceye kadar inmesiyle karla karışık yağmura dönecek. Anadolu yakasında akşam kısa süre kar yağışı da görülebilir. Ankara'ya bu akşam ve gece kısa süre kar yağacak.

Batıda bu soğuk hava sadece bir günlük, yarından itibaren hava açacak, cumadan itibaren ise sıcaklık hızla yükselecek.

Yarın soğuk hava ve kar doğuya ilerliyor. Batı Karadeniz ve Bolu ısınırken, Doğu Karadeniz hızla soğuyacak ve Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve yaylalarda kar yağışı görülecek.

Yarın Türkiye genelinde kuvvetli ayaz ve zirai don riskine dikkat. Bu gece Isparta, Antalya ve Burdur arasında, yarın gece Ege ve tüm Akdeniz'de zirai don riskine karşı sera üreticileri tedbirli olmalı.

Hafta sonu Türkiye genelinde yağışsız ve güneşli bir havada geçecek. Sıcaklıklar hızla artacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...