Bir banka düşünün... Paranın gerekmediği, becerilerin ve farklılıkların başkalarının hayatını zenginleştirmekte kullanıldığı, böylece sizin de zenginleştiğiniz verdikçe kazandığınız bir banka.

İlişkili Haberler


Herkesin katkıda bulunabileceği birşeyler olduğuna inanan, yeteneklerimiz olduğunu keşfettiren, yeni şeyler öğrenip denediğimiz, yeni insanlarla tanıştığımız, birbirimize ihtiyacımız olduğunu yakından deneyimlediğimiz ve doğanın tamamlayıcı felsefesini bize yaşatan, hayatta paradan daha önemli şeyler olduğunu hatırlatan bir banka olsun.

Dünyanın belki de en adaletli dağılımı olan zaman olsun birimi, herkesin zamanı birbirine eşit olsun, paylaşıldıkça zamanlar ve insanlar değerlensin...

Ütopya gibi mi geldi? Öyleyse müjde. Böyle bir banka var, hem de dünyada 26 ülkede uygulanıyor ve şimdi Türkiye’de: Zumbara, paranın yerine zamanın kullanıldığı yenilikçi paylaşım platformu.

Zumbara hareketi başlıyor…Takas Şenliği ile!

Zumbara’nın içerisinde bir heyecandır devam ediyor. Zumbara Takas Şenliği bu hafta sonu yapılıyor. Zumbara üyeleri şenlik için şu çağrıda bulunuyorlar: "Yapmanız gereken basit. Haber vereceğimiz mekana, başkaları ile değiştirmek isteyeceğiniz eşyalarınızı getirin ve eşyalarınızı üzerine koyabileceğiniz bir de kumaş parçasını! Kendi pazarımızı kendimiz kuralım. Ortamı şenlendirmek için müzik enstrümanınızı, 3 topunuzu vs. ama en önemlisi kendinizi getirmeyi unutmayın.
Zaman: 18 Aralık Cumartesi, 14.00-18.00
Yer: Kumbara Sanat İstiklal Caddesi,Küçükparmakkapı Sok. No:9/3