‘Bu belediye borcundan dolayı satılıktır’

Mersin'in Bahşiş Belediyesi Başkanı, 2 milyon TL'ye ulaşan borçları ödemek için bazı binalar ve araçları satışa çıkardı. Başkan, binaya pankart da astırdı: "Bu belediye borcundan dolayı satılıktır."

Haberler - Anadolu Ajansı 06.07.2009 - 16:43

‘Bu belediye borcundan dolayı satılıktır’

Yerel seçimlerde MHP'den belediye başkanlığını kazanan Bahşiş Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Sarı, seçimlerden önce belediyenin borcunun olabileceğini, ancak borç tutarının 2 milyon TL'yi bulacak kadar yüksek olabileceğini tahmin etmediklerini söyledi.

Sarı, bir önceki dönem belediye başkanı Mustafa Özer'in 1 milyon 650 bin TL borç bıraktığını, Adrese Dayalı Nüfus Sayımı'nın ardından belediye gelirlerinin de düştüğünü öne sürerek, borçların 2 milyon TL'ye ulaşması üzerine belediyenin bazı gayrimenkulleri ile araçlarını satışa çıkardığını kaydetti.

Satışla ilgili olarak henüz bir meclis kararı olmadığını belirten Mustafa Sarı, ''Önce müşteri bulalım satış kararını sonra alırız. Satmayı düşündüklerimiz arasında belediye düğün salonu, belediye ekmek fırını, belediyeye ait kepçe ve otobüsler var. Belediye hizmet binası hariç her şeyi satabiliriz'' dedi.

İller Bankasından belediyeye gelen ödeneğin 26 bin TL civarında olduğunu belirten Sarı, ''Belediyemizin 18 personeli var. Maaşlar, SSK ve primleri aylık 30 bin TL'yi geçiyor'' diye konuştu.

Öte yandan, Sarı'nın hazırlattığı satışa yönelik iki pankart ise belediye hizmet binasına asıldı.

Başkan Sarı, birinci pankartta ''Bu belediye borcundan dolayı satılıktır'' diye yazdırdı.

İkinci pankartta ise 1 milyon 650 bin TL'lik borcun ayrıntılı dökümünü yaptı.

Belediye meclis üyelerinden alınan bilgiye göre ise belediyenin borcunun faiziyle birlikte 2 milyon TL'ye yaklaştığı belirtildi.

1992 yılında Tarsus'a bağlı olarak kurulan Bahşiş Belediyesi, 2 bin 700 kişinin yaşadığı belde halkına hizmet ediyor. 3 mahallesi bulunan belde de 549 hane yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...