Ada Müzik, geçen Kasım ayında hayata veda eden sanatçı Esin Afşar'ın kaset ortamındaki iki albümünü CD ortamına taşıdı.

Esin Afşar'ın 1986–1987 yıllarında yayınlanan ''Dün ve Bugünün Türk Şiir ve Ezgileri'' ile ''Ruhi Su'ya Türkü'' isimli albümleri Ada Müzik etiketiyle yayımlandı.

Her iki albümün iç kapak fotoğrafları Naim Dilmener'in arşivinden alındı. CD'nin kapak fotoğrafları İsa Çelik, grafik tasarım ise Gökçin Girgine imzasını taşıyor.

''Dün ve Bugünün Türk Şiir ve Ezgileri'' albümünde ''Drama Köprüsü'', ''Bana Seni Gerek Seni'', ''Arabeske İnat'', ''La Chanson D'Anatolie'', ''Yoh Yoh'', ''Tahir ile Zühre'', ''Anı'', ''Güllü Kız'', ''Masalların Sonu'', ''Unutma Sen'' ve ''Kuluçkadaki Bayan'' isimli gibi unutulmaz şarkılar yer alıyor.

Esin Afşar'ın 1987 yılında yaptığı ''Ruhi Su'ya Türkü'' isimli kült albümünün düzenlemeleri Erkan Oban tarafından yapıldı. Albümde sanatçıya Erkan Oban, Haluk Derinöz, Selçuk Lök, Erdoğan Kaval ve Uskan Çelebi, Tarık Öcal eşlik etmişti. Vokallerde ise Ferda Yetişir, Funda Saltaş, Murat Akar ve Bülent Ateşoğlu çalgılarıyla yer alıyor.

Şair Ahmed Arif'in sözleri ile Fikret Kızılok'un müziğine sahip ''Vurulmuşum'' adlı parça ile başlayan albümde, ''Aşka Erer miyim'', ''Mahsus Mahal'', ''Elif'', ''Bugün Ayın Işığı'', ''Yarına Özlem'', ''Ruhi Su'ya Türkü'', ''Bir Eflatun Ölüm'', ''Çoban'', ''Madenci'' parçaları bulunuyor.