Bu filmler kaçmaz

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2-4 Aralık tarihlerinde Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Pera Müzesi’nde düzenleniyor.

01.12.2011 - 10:17

Bu filmler kaçmaz

Festivalde Buğday Derneği’nin gösterimine katkıda bulunduğu “Yer Fıstıkları/Peanuts” (Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi 2 Aralık Cuma, saat 16.15) ve geçtiğimiz mart ayında kaybettiğimiz derneğin kurucusu ve vizyoneri Victor Ananias’ın “Fark Yaratmak” (Pera Müzesi, 3 Aralık Cumartesi, saat 12.15) filmi de izlenebilecek.

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin, yaşamı çoğaltmayı amaçlayan projelerinden biri olan festivalde 16 belgesel, kısa filmler, konuşmacılar ve sürpriz müzik performansları ücretsiz olarak izlenebilecek. Bütüncül bir dünya görüşü ile yaşamın her alanını geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi amaçlayan festival, katılımcıların içinde bulundukları gerçekliği algılamalarını ve neden sonuç ilişkilerini kurabilmelerini sağlarken, çözüm üretmeleri için ilham vermeyi hedefliyor.

İzleyiciler, festivalde kaybolan kültürel ve biyolojik çeşitlilik, genetiği değiştirilmiş organizmalar, nükleer santraller, madencilikle değişen coğrafyalar ve hayatlar, hastalıklı büyüyen şehirler, ekonomiler, endüstriyel olan her şeyin yarattığı türlü sorunlar ve bunlara karşılık yeni düşünce biçimleriyle dünyanın her köşesinde ortaya çıkan dönüşüm hareketinin umut veren belgeselleriyle buluşacak.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...