Bu hafta yağışlı geçecek

Türkiye, sıcak ve yağışsız geçen bir haftanın ardından, yeni haftaya yağışla başlayacak. Salı günü Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de etkili olacak yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı 4-6 derece azalacak.

Anadolu Ajansı 06.09.2009 - 14:57

Bu hafta yağışlı geçecek

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu gece Trakya'da başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların, yarın Marmara, Kuzey ve İç Ege, Akdeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Konya, Eskişehir, Karaman, Bolu, Düzce, Siirt, Batman, Mardin, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde aralıklarla etkili olacağı tahmin ediliyor. Yağışların, yarın Trakya'da kuvvetle olması bekleniyor.

Salı Günü, etki alanını artıracak yağışların, Marmara, Ege ve Akdeniz ile öğle saatlerinden sonra İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinde devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışların, salı günü ayrıca, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Yağışlı havanın hafta sonuna kadar kuzey ve iç bölgelerde aralıklarla etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, yağış alan yerlerde hissedilir derecede (4-6 derece) azalırken diğer bölgelerde değişmeyecek.

DENİZLERDE FIRTINA UYARISI
Denizlerde yağışla birlikte şiddetini artıracak rüzgarın özellikle Orta ve Kuzey Ege'de fırtına (65-80 kilometre/saat), Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında fırtınamsı rüzgar (50-65 kilometre/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de görülecek kuvvetli yağışlar ile Orta ve Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'in batısında beklenen fırtınanın neden olabileceği sel, su baskını gibi olumsuz şartlara karşı tedbirli olunması istendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...