'Bu kadar aşağılık haberler görmedim'

CHP ile ilgili basında yer alan haberlere tepki gösteren Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu kadar iğrenç, aşağılık haberler hiç görmedim" dedi.

Anadolu Ajansı 04.05.2013 - 15:38

'Bu kadar aşağılık haberler görmedim'

CHP Parti Meclisi (PM) Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantının açılışında bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, CHP ile ilgili basında yer alan haberlere tepki gösterdi.

Kılıçdaoğlu, "Bugün bazı gazeteler yazıyorlar, Parti Meclisi toplanacak, kavganın haberini veriyorlar. Bu kadar iğrenç, aşağılık haberler hiç görmedim. Ne kavgası var CHP'de Hiçbir kavgamız yok" diye konuştu.

Toplumun nezdinde CHP'de kavga var imajı oluşturulmaya çalışıldığını aktaran Kılıçdaroğlu, yeri ve zamanı geldiğinde o gazeteleri de gazetecileri de teşhir edeceğini söyledi.

"Gazeteci için kalem namustur, satılmaz" diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Eğer kalemini AKP iktidarına kiraya verdiysen, oradaki hiçbir olumsuzluğu görmediysen, demokrasi ayaklarımızın altından kayıyorken, hala sen kalkıp CHP'yi eleştiriyorsan kusura bakma senin kalemin satılıktır. Ama ben sana kalemini satın almak için asla para vermeyeceğim, ödün de vermeyeceğim."

1 MAYIS OLAYLARI
Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs'ta yaşanan olaylara da değindi. Erdoğan'ın Taksim Meydanı'na çıkanların AKP'ye karşı çıkanlar olarak nitelendirdiğini iddia eden Kılıçdaroğlu, "Ne zamandan beri AKP'ye karşı olmak suç oldu. Türk Ceza Yasası'nda böyle bir madde mi var" dedi.

Anayasa görüşmelerinin devam ettiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, iktidar partisinin masadan kaçmanın formüllerini aradığını iddia etti.

Kılıçdaroğlu, "Ne diyorlardı, 'özgürlükçü anayasa yapacağız, demokrasiyi güçlendiren Anayasa yapacağız. Ah şu CHP var ya, kaçıyor gelmiyor masaya'. Şimdi geldik. Niçin kaçıyorsunuz, neden kaçmanın formüllerini arıyorsunuz O masadan kaçan hesabını bu ülkeye vermek zorundadır" ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.'CANLI YAYIN' TEPKİSİ
Öte yandan toplantı devam ederken Basın Birimi'nin bulunduğu kata gelen Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'nun PM'deki konuşmasının televizyonlarda canlı yayımlanmamasına tepki gösterdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...