Bu nasıl yarış?

Yaşları 8 ila 15 arasında değişen öğrenciler, soğuk, yağmurlu ve karlı havada yarıştırıldı. Öğrenciler, yarış sonunda tek soyunma odasındaki sobanın etrafında yarı çıplak ısınmaya ve formalarını kurutmaya çalıştı. Bazı veliler, öğrencileri cep telefonuyla kaydetti.

28.01.2011 - 13:00

Bu nasıl yarış?

Konya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği 'İlköğretim Okulları Arası Küçükler, Yıldızlar ve Gençler Kros il Birinciliği' yarışması düzenlendi.

Türkiye genelindeki yarışlarda Konya'yı temsil edecek olan sporcuları tesbit etmek üzere gerçekleştirilen kros yarışlarna yaşları 8 ila 15 arasında değişen öğrenciler katıldı.

Yağmurlu, karlı ve soğuk havada gerçekleşterilen organizasyon başlamadan önce bazı okul yöneticileri yarışmaların ertelenerek başka bir güne alınmasını talep etti. Talebin kabul görmemesi üzerine bazı okullar hava şartları müsait olmadığı için öğrencilerini yarışmaya sokmadı.

Yarışmaya katılan öğrenciler ise üzerlerinde şortlarla yağmurlu ve soğuk havada yarıştı. Yarıştıktan sonra da tesiste bulunan tek bir odanın içerisindeki sobanın etrafına toplanarak yarı çıplak halde ısınmaya çalışıp, formalarını kuruttu.

Bir okul yöneticisi, "Konya genelinde 500'e yakın okul olmasına rağmen kros yarışlarına yaklaşık 15 okul ve 150 öğrenci katıldı. 2 tane soyunma odası bulunan Saraçoğlu Tesisleri'nde yarışlar yağmur, kar ve soğuk havanın altında gerçekleştirildi. Öğrenciler büyük zorluk yaşadı. Hatta bazı okullar havanın soğuk olması ve şartlar uygun olmadığı için öğrencilerini yarışa sokmadı. Yarışan ve ıslanan öğrenciler ise görüntülerde görüldüğü gibi tek bir oda içerisinde ısınmaya ve kurunmaya çalıştı" dedi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, organizasyonun Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan İl Spor Okulları Tertip Komitesi tarafından gerçekleştirildiğini ve organizasyona müdehale etme imkanlarının bulunmadığını bildirdi.

İl Spor Okulları yetkilileri ise şartlar uygun olarak gördükleri için yarışları iptal etmediklerini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...