Bu otelde oda 800 bin dolar

Türkiye’de isimleri daha çok deniz-kum-güneş turizmiyle anılan Ruslar alternatif tatil bölgeleri bulmak için sınırları zorluyor.

19.08.2011 - 15:40

Bu otelde oda 800 bin dolar

Orbital Technologies isimli Rus şirketi uzayda inşa edeceği odalar için hazırlıklarını tamamlıyor. 2016’da hizmete girecek ve sadece ticari amaçlı olarak kullanılacak uzay oteli dünya yüzeyinden 350 kilometre uzaklıkta olacak. Şirket yaptığı açıklamada 5 günlük konaklama ücretinin 160 bin dolar olacağını ve ulaşım masrafları ile birlikte toplam maliyetin 800 bin doları bulacağı açıklandı.

Otelin Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) çok daha konforlu olacağı belirtildi. Geniş bir görüş açısı ile uzayı, dünyayı, ayı ve diğer gezegenleri görecek şekilde konumlandırılacak otelin yemek mönüleri dünyadan taşınacak ve mikrodalgada ısıtılarak müşterilere servis edilecek.

Şirket yöneticisi Sergey Kostenko otelin toplam dört odası olacağını ve kapasiyesinin de 7 müşteri ile sınırlı olacağını söyledi. Müşteriler oteldeki yataklarını yatay ya da dikey olarak seçebilecek. Duşlar dünyadaki standartlara uygun olacak. UUİ mürettebatı ise sadece sünger kullanarak banyo yapabiliyor.

Tuvaletlerde su yerine hava kullanacak olan şirket, dondurulmuş gıda tüpleri yerine dana bonfile, patates çorbası ya da erik hoşafı gibi zengin seçenekleriyle misafirlerini ağırlayacak. Soğuk çay, maden suyu ve taze meyve sularının ikram edilebileceği uzay otelinde alkol yasak olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...