"Bu oyuna gelmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Nusaybin'de patlayan bombaların, Cizre'de ya da Sur'da el yapımı bombalarla havaya uçurulan binaların arkasındaki gerçek budur. Bu oyuna gelmeyeceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı 03.04.2016 - 18:24

"Bu oyuna gelmeyeceğiz

AK Parti Kağıthane Gençlik Kolları'nca Hamidiye Gençlik Merkezi'nde düzenlenen "Gençler Buluşuyor, Yeni Anayasayı Konuşuyor" programında, konuşmasına terörle mücadelede son zamanlarda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Terör meselesi, karşımızda gördüğümüz bir terör örgütünden ve onun eylemlerinden ibaret bir mesele değildir" dedi.

Bir asır evvelki savaşı kazanan emperyalistlerin, haritalarda böldükleri insanların şimdi zihinlerini ve gönüllerini de parça parça etmek, bu coğrafyanın amiral gemisi olan Türkiye'yi de bölmek istediğini ifade eden Kurtulmuş, "Nusaybin'de patlayan bombaların, Cizre'de ya da Sur'da el yapımı bombalarla havaya uçurulan binaların arkasındaki gerçek budur. Bu oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu.

Terörün farklı amaçları olduğuna değinen Kurtulmuş, "Dolayısıyla Türkiye'deki bu oyun başka bir oyundur. Kürtlerin ekonomisini, kültürlerini geliştirmek, bölgeyi kalkındırmak için yapılan işler değildir bunlar. Bunlar, bölge halkının yoksulluğunun devam etmesini sağlamak için yapılan işlerdir. Onlar istedikleri kadar yakıp yıksınlar, tarumar etmeye çalışsınlar, onların vazifesi yıkmaktır, bizim vazifemiz, daha iyi ve daha güzel yapmaktır. Onların vazifesi, bölmeye çalışmaktır, bizim vazifemiz, bütünleştirmeye çalışmaktır. İşte yeni anayasa, böyle bir bütünleşmenin araçlarından birisi olacaktır." diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütlerinin 40 senedir var olduğunu anlatarak, "Bundan evvel ASALA diye bir şey vardı. Şimdi karşımıza DAEŞ, PKK diye bir şey çıkardılar. Bunların hiçbirisi yarın olmayacak. Hepsi kullanılma tarihi bittiği anda, sahipleri tarafından çöp tenekesine atılacak. Bunları niye yapıyorlar, Türkiye daha ileri, daha hızlı bir şekilde koşmasın diye. Bütün bunlara rağmen, Allah'a şükür, Türkiye hala bölgenin en istikrar sahibi ülkesi ise bunun en temel koşulu ortada sandığın olmasıdır." şeklinde konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...