Türkiye, internet yasaklarında Çin, Kuzey Kore, İran, Myanmar ve Suudi Arabistan gibi ‘demokratik’ ülkelerle yarışır düzeyde.

İlişkili Haberler


Favori sanatçınızın konser videosunu izleyemezsiniz; Youtube tam 750 gündür kapalı. Evrim teorisini richarddawkins.net’ten inceleyemezsiniz, dünyaca ünlü bilim adamının resmi web sitesi bizde yasaklı. Geocities.com daha ne kadar kapalı kalacak belirsiz. Yakın zamana kadar eğitim sendikasının, myspace'in, google groups'un ve dailymotion'ın sitelerine ulaşmanız engelleniyordu ve lastfm.com.tr'ye ulaşım hâlâ sansürlü.

İstanbul'un önemli mekanlarından Ghetto, ifade özgürlüğüne getirilen yasaklara Türkiye Bilişim Vakfı destekli bir ‘Protest Parti' ile dikkat çekmeyi hedefliyor.

Protest Parti’nin müziklerini ise Hürriyet’ten Sedat Ergin, Radikal’den Yıldırım Türker, Sinema ve Müzik eleştirmeni Sevin Okyay, Referans’tan Eyüp Can ve Sabah’tan Yavuz Baydar yapacak.

Tüm internet mağdurları, fikir suçlarına karşı duranlar, duranlarla yan yana durmaktan hoşlananlar ve müzikseverler partiye davetli.

‘İnternetimi Serbest Bırak’ Partisi bu akşam Ghetto'da.