NTV

Bu projeye herkes davetli

Türkiye
Bu projeye herkes davetli

Alışılagelmişten farklı bir yöntemle insanların günlük yaşamına sanatı dahil eden Papergirl, Mayıs 2011’de İstanbul’da.

Papergirl, Amerika’da bisikletlerle gazete dağıtımı yapan 'paperboy'lardan esinlenen ve kar amacı gütmeyen bir sanat projesi olarak, sanatı kamusal alana taşımayı hedefliyor. İlk kez Almanya’da hayata geçirilen Papergirl, Avrupa olmak üzere dünyada birçok ülkede toplam; 18 şehirde, 26 kez gerçekleştirildi.

Sanatçıları “açık çağrı” ile ayrım gözetmeksizin davet eden proje, gerçekleştireceği etkinliklerle de katılımcılara farklı deneyimler yaşatacak. Proje kamusal alanda gerçekleşecek aksiyonlarla sanatın dokunulmazlığını, biricikliğini sorgularken, sanata alternatif mekanlar sunacak.

Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleşecek olan Papergirl, 10 Mayıs tarihine kadar sanatçıların; desen, illüstrasyon, fotoğraf, baskı, kolaj, tekstil gibi farklı tekniklerle ortaya çıkaracakları sanatsal üretimlerini en az iki kopya olmak üzere ve rulo haline getirilmiş bir formatta göndermelerini bekliyor.

İki ya da daha çok sayıda gönderilen sanat üretimlerinin bir kopyası sergi kapsamında izleyicilerle buluşurken, diğer kopyaları kamusal alanda beklenmedik bir anda karşınıza çıkabilir.

Sanat rulolarının gönderim adresi:
Milk Gallery
Şahkulu Mah. Balkon Çıkmazı
No: 8/A Galata / Beyoğlu / İstanbul