Bu savaş insanlığı tehdit ediyor...

Oscarlı 'Pan’ın Labirenti' filminin yaratıcısı Guillermo del Toro ve Hammet Ödüllü Chuck Hogan, insanlar ve vampirler arasındaki tüm insanlığı tehdit eden korkunç savaşı anlatan romanda hayal güçlerini bir araya getiriyor.

25.12.2009 - 15:59

Bu savaş insanlığı tehdit ediyor...

Her zaman buradaydılar... Vampirler... Karanlıkta gizlice bekliyorlardı... Artık zamanları geldi. Bir hafta içinde Manhattan ellerine geçecek... Bir ay içinde Amerika… İki ay içindeyse TÜM DÜNYA...

Bir Boeing 777, JFK Havaalanı’na iner ve pistte ilerlerken birdenbire durur. Bütün gölgelikleri kapanmıştır. Bütün ışıkları sönmüştür. Bütün iletişim kanalları sessizliğe gömülmüştür. Havaalanındaki yer mürettebatı hiçbir cevap alamamaktadır. Bunun üzerine Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne acil durum uyarısı gönderilir. Biyolojik tehditleri inceleyen acil müdahale ekibinin başı Dr. Eph Goodweather bu çağrıyı alır ve uçağın içine girer. Ama orada, insanın kanını donduracak türden şeylerle karşılaşır.

İspanyol Harlemi’ndeki bir rehinci dükkanında, eski bir profesör olan ve Nazi Soykırımı’ndan kurtulan Abraham Setrakian bir şeyler olduğunu bilmektedir. Zamanın geldiğinin, savaşın başlamak üzere olduğunun farkındadır...

''(Guillermo del Toro) hayal gücünü vampirlerin üzerine salıyor... Şok edici...” (USA Today)

New York’u pençesine alan vampir virüsü sokaklara taşmaya başlayınca, çok büyük bir mücadele de başlar. Setrakian’ın ve bir avcı ekibinin yardımını da yanına alan Eph, çok geç olmadan, bu bulaşıcı hastalığı yok etmenin ve –eşiyle oğlunun da bulunduğu– şehrini kurtarmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

“Del Toro ve Hogan, tüylerinizi diken diken edecek lezzetli bir korku hikâyesini ustalıkla sunuyor. Ölümcül Tür, Bram Stoker, Stephen King ve Michael Crichton’ı bir araya getiriyor. Bundan daha iyisi olamaz.” (Nelson DeMille)

Guillermo del Toro ve Chuck Hogan'ın birlikte yarattığı 'Ölümcül Tür' İthaki Yayınları etiketiyle kitapçılarda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...