Buğday'dan mektup var

Buğday Dergisi yayın hayatına 11 yıl önce küçük bir tohum olarak başladı. Büyüdü, serpildi. Doğayla uyumlu yaşamak isteyenler için önemli bir kaynak oldu. Onbirinci yaşını kutlayan Buğday'dan mektup var.

27.02.2009 - 22:53

Buğday'dan mektup var

1998 Ocak ayından bu yana yayımlanan Buğday Ekolojik Yaşam Dergisi 11. yılını kutluyor.
11 yıldır, ekolojik yaşam bilgisine ihtiyaç duyan onbinlerce kişiye, doğayla uyumlu yaşam bilgisini ve deneyimleri ulaştırabildiğimiz için mutluyuz. Çünkü biliyoruz ki, dergimiz ile attığımız tohumlar kaynak oldu, örnek oldu, haber oldu, iletişim oldu; bilgi verdi, fikir verdi, ilham verdi, umut verdi… 49. sayımızda finansal nedenlerle dergimizin sadece 16 sayfasını basabildik. Basamadığımız 40 sayfayı ise www.bugday.org sitemizde yayımlıyoruz. Ve dikkatinizi sağlıklı, adil, sürdürülebilir bir yaşam için attığımız tohumlara çekmek istiyoruz. Buğday Derneği olarak her projemizde olduğu gibi dergimizi de doğayla dost bir yaşam için geleceğe attığımız tohumlar olarak görüyoruz. Her ne kadar 49. sayımızda okurlarımıza 16 sayfalık bir dergi ile ulaşmanın burukluğunu yaşıyor olsak da, bazı gönüllü destekçilerimizin verdiği maddi ve manevi destekle ayakta olabildiğimiz için gururlanıyoruz da... Bir çoğunuzun bildiği gibi bütün bu gönülden desteklere rağmen, alışveriş (ya da gelir-gider) dengesini kurabilmek kolay olmadı. Bu nedenle 2009 yılının ilk sayısı olan 49. sayımızı borçlanmadan çıkarma kararı aldık… Ve bu nedenle dergimizi -hepsi de bizi başından beri desteklemekte olan- dostlarımızın verdiği ilanlar sayesinde 16 sayfa yayımlayabiliyoruz.Buğday Dergisi 49. sayısından itibaren abone ve destekçilerinden gelen gelirin izin verdiği sayfa sayısında çıkacak. Bu nedenle, Türkiye’de ekolojik yaşamın öncü yayınlarından biri olarak, ekolojik yaşam bilgisinin yaygınlaşması için yaptığımız çağrıya destek vermenizi rica ediyoruz. Dileğimiz, Buğday’ın binlerce abone desteği ile yayınını sürdürmesi ve her sayısında gelen destek ile sayfa sayısını ve yaygınlığını artırması. Her yeni abone ve destek doğayla dost yaşam bilgisine ihtiyaç duyan daha fazla insana ulaşmamızı sağlayacak. 

Ekolojik yaşam bilgisinin ve deneyiminin yaygınlaşması ve dergimizin gelecek sayılarda daha zenginleşmesi için doğa dostu yaşam eğitimine destek vereceğinizi umuyoruz.

Doğa dostu yaşam bilgisinin ve deneyimlerinin yaygınlaşması için...
BİR TOHUM DA SİZ ATIN...

http://www.bugday.org/page.php?pageType=BugdayDergi-49
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...