Bugün 28 Şubat!

Kamuoyunun ağırlıklı olarak 'postmodern darbe' olarak adlandırdığı 28 Şubat’ın üzerinden 15 yıl geçti.

Haberler 28.02.2012 - 08:07

Bugün 28 Şubat!

Kimilerine göre ‘postmodern darbe’, kimilerine göre şeriat tehlikesinin önünü kesen müdahale.: 28 Şubat

Bugün tarihini dönüm noktalarından biri olan 28 Şubat’ın yıldönümü.

Özel yetkili savcılığın soruşturdurduğu ve ilk olarak o dönem TSK’da çalışan 4 sivil memurun ifadesini alındığı süreç, bugün basında yer buldu.

Bugün
2 BİN 639 SAKINCALI BÜROKRAT!

"Skandal bir belge daha ortaya çıktı Darbecilerin, devlet kurumlaırjnda görev yapan 2 bin 639 bürokratı bile ‘irticacılarla ilişkileri var‘ diyerek fişlediği belirlendi."

Yeni Şafak
SATILAN VEKİLE YUMURTA ÇİFTLİĞİ
"Türkiye’yi karanlığa boğan 28 Şubat sürecinin en önemli ayaklarından biri de Meclis’teki ikna odalarında gerçekleştirilen vekil transferi oldu. Postmodern darbenin 15. Yıldönünümde “Askerin gazına gelerek DYP’den istifa eden iki kişi olduğunu belirten eski milletvekillerinden Hikmet Aydın, bu kirli transfer karşılığında kimi vekillere yumurta çiftliği, kimine de petrol istasyonu veridliğini söyledi."

Zaman
Haber Analiz:
ATEŞİ ASKER YAKTI SİVİLLER ODUN TAŞIDI

Radikal
28 Şubat’ı aktörlerine sordu: Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, RP Milletvekili Merve Kavakçı ve RP Milletvekili Şevki Yılmaz.


Star
REFAH’I KAPATTIN SENİ KUTLARIM VURAL BEY

“Eski Yargıtay Başsavcısı Vural Savaş: Refah partisi kapatıldıktan sonra Demirel beni Köşk’e çağırdı. Sıcak bir şekilde karşıladı. Bana ‘davayı sen açtın, bu sonuçta yüzde 50’den fazla hakkın var, seni kutluyorum” dedi.”

Taraf
KOZMİK 28 ŞUBAT
“Bülent Arınç’a suikast iddiaları sırasında AnkaraWda bulunan ve ‘kozmik oda’ adıyla bilinen Seferberlik Bölge Başkanlığı’ndaki incelemerde, 28 Şubat ile ilgili yazışmalar ele geçirildi. Özel Yetkili savcı Mustafa Bilgili Genelkurmay’a yazı yazarak, 28 Şubat öncesinde yapılan yazışmaların dökümünü istedi.”

Birgün
28 ŞUBAT OLMASAYDI AK PARTİ’DE OLMAZDI
"O süreçte Milli Görüş’te yer alan Numan Kurtulmuş, ‘Eğer 12 Eylül olmasaydı ANAP kurulamazdı. 28 Şubat 1997 olmasaydı da Adalet ve Kalkınma Partisi olmazdı’ dedi."

Sözcü
28 ŞUBAT OLMASAYDI TAYYİP DE OLMAZDI
"Aslında 28 Şubat, uluslararası projede taşeronluk görevini üstlenen AKP’nin de doğum günüdür. AKP, 28 Şubat’ı kınamak yerine doğum günü olarak kutlamalıdır. 28 Şubat andıçlarının yerine AKP andıçları aldı."

Akit
HAİNLER SANIK SANDALYESİNE
"Türkiye’yi bir asır geri götüren 28 Şubat’ın yıldönümünde, milli iradeye ihanet edenlere lanet yağıyor . 28 Şubat’a suç duyurusu furyasına yenileri eklenirken, kamuoyu, cuntacıların sanık sandalyesinde bir an önce hesap vermesini istiyor."

Sayfa Yükleniyor...