Bugün Emine Erdoğan çalıştı!

Başbakan Erdoğan’ın dinlenmeyi seçtiği günde, eşi Emine Erdoğan partinin 78 kadın milletvekili adayıyla biraraya geldi.

24.04.2011 - 17:32

Bugün Emine Erdoğan çalıştı!

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile 78 kadın milletvekili adayı tanışma toplantısında bugün biraraya geldi.

Toplantıda Emine Erdoğan yanı sıra en genç kadın adayın da olduğu bazı adaylar yemekte konuşma yaptı.

Dün seçim beyannamesini açıklayan, Cuma günü de Bayburt’ta ilk mitingini gerçekleştirecek olan Başbakan Erdoğan ise bugünü evinde dinlenerek geçiriyor.

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katılımıyla parti genel merkezindeki buluşmada söz alan adaylardan biri eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’in eşi Ülker Güzel oldu. Diğer dikkat çeken aday ise en genç kadın aday olma özelliğini taşıyan Ayşe Hacıoğlu (27).

Bugünü dinlenerek geçiren Başbakan Erdoğan ise yarın saat 10.30’da aday tanıtım toplantısında boy gösterecek. Erdoğan Cuma günü de ilk mitingi Bayburt’ta gerçekleştirecek.

"ÇOCUKLARIN VE KADINLARIN MESULİYETİ"
Emine Erdoğan yemekte yaptığı konuşmada, ''Elbette gönlümüz, çok daha fazla kadının aday ve milletvekili olarak bu mücadelede yerini almasıydı, ama kat edilen mesafeyi de küçümseyemeyiz" dedi ve şunları söyledi:

"Milletvekili sıfatını kazanacak hanımlar, Türkiye'nin tüm meseleleriyle birlikte kadınların, çocukların ve gençlerin de mesuliyetini taşıyacaklar.

Öncelikle, kadına yönelik şiddetin önüne geçmek, yasal düzenlemelerin tedbirlerin, cezaların ötesinde, şiddete karşı toplumu bilinçlendirmek zorundayız.

Diğer taraftan kadınların ve kız çocuklarının eğitimi, hala önemli bir mesele olarak önümüzde duruyor. Son dönemde kadınların ve kız çocuklarının eğitimi noktasında tarihi nitelikte adımlar atıldı, reformlar yapıldı, ama başlayan bu reformları nihayete erdirmek, Türkiye genelinde okula gidemeyen, okuma yazma bilmeyen bir tek kadın ve kız çocuğu bırakmamak zorundayız.

"BÖLGE İÇİN UMUT IŞIĞI OLACAKSINIZ"
Kadınların, karşı karşıya kaldığı ayrımcılıkla mücadele de yine önemli bir gündem maddesi olarak ajandanızda yer alacak. Sizler, Türkiye'nin kadınları için olduğu kadar Afganistan'ın, Libya'nın, Mısır'ın, Filistin'in, İran'ın ve Yemen'in kadınları için de umut ışığı olacaksınız. Lütfen şunu aklınızdan çıkarmayınız, ülkemizde ve bölgemizde dökülen gözyaşlarının dinmesi, akan kanın durması, gönüllerdeki ızdırabın, çekilen çilenin sona ermesi, ancak kadın şefkatinin süreçlere hakim olması ile mümkündür. Bu büyük sorumluluğu, ağır yükü, her birinizin gururla taşıyacağınıza yürekten inanıyorum.''

Siyasetin, her zeminde mümkün olduğunu vurgulayan Erdoğan, ''Dolayısıyla, seçilsin ya da seçilmesin, her bir kardeşimizin gücü, becerisi, imkanları ölçüsünde fedakarca hizmetine devam edeceğini biliyorum'' diye konuştu.

Tüm milletvekili adaylarına başarılar dileyen Erdoğan, konuşmasını, ''Allah, yolunuzu, bahtınızı açık etsin'' temennisiyle bitirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...