Merhabalar,

Yeni bir Güneş ve Jüpiter buluşması ile karşı karşıyayız. Güneş ile Jüpiter, Güneş ile Venüs, yıl içinde ikişer kez buluşurlar. Gökyüzündeki bu dans hepimize büyük şanslar, mutluluklar ve umut getirecek de bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Büyük koruyucu veya modern batı Astroloji’sinde genişleme ve büyüme gezegeni Jüpiter ile Astroloji’de en önemli ışık olan Güneş’in gökyüzündeki dansı kadim toplumlarda bayram olarak kutlanırdı. Bugün bayram olarak kutlamıyor olsak da, o bize aynı dönem kalitesini vermeye devam ediyor.

Bu dönem, bugün itibari ile 4 gün daha devam edecek. Problemlerin azalması, kronik sağlık sorunlarında iyileşme, aşk ve sevgi ilişkilerinde yeni tanışmalar, sınavlarda başarı ve keyif bizimle olacak. Bazılarımız parasal kaynaklarını arttırırken bazılarımız medya, radyo televizyon ile ilgili çalışmalarda başarı kazanırken, bazılarımız da bekledikleri aşk ile karşılaşacaklar. Astroloji’de her zaman bulunmayacak derecede önemli bir dönemin içindeyiz. Önümüzdeki 4 gün çok etkili olmak üzere, yılbaşına kadar şairane denilebilecek ve hayatımızdaki semboller ile birleşecek güzel günler yaşayacağız.

Astrolojik çalışmalarda kullanılan kozmobiyolojik haritalarımızda, Güneş ve Jüpiter’in pozisyonlarınız iyi ise, bu etkiden çok daha fazla etkileneceksiniz.

Hele burcunuz Yay veya Kova ise, Jüpiter Kova burcunda hareket ederken, Güneş’i Yay burcunda olanları daha da güzel etkileyecek. Bugün veya önümüzdeki 1 hafta içinde doğdu iseniz veya yükselen burcunuz bu derecelere ulaşıyor ise, o zaman önümüzdeki bir yıl sizden şanslısı olmayacak.

Az bir bulunan bir dönem. Biliyorum ki; geçtiğimiz ayların yorgunluğu hepimiz üzerinde. Büyük Satürn Plüton kareleri, ekonomik kriz, Neptün’ün yaratmış olduğu aşk hayatlarımızda sorunlar, ilişkilerimizdeki anlaşılamamazlık ve talihsizlikler, biliyor musunuz hepsi mucizevi bir şekilde düzelebilir. Hayatın ta kendisi zaten bir mucize değil midir? Sizler de öylesiniz.

Bırakın dertleri, tasaları, Güneş ile Jüpiter’in kavuşumu olan bugün ve 1 haftayı mutlu olmak için değerlendirin. Problemleriniz ve küstükleriniz varsa barışarak geçirin. Belki egolarınız yüzünden çatıştığınız umutsuz sevgilinize gülümseyebilirsiniz. Sizden ilgi bekleyen çocuğunuza daha daha fazla vakit ayırın. Ve unutmayın gökyüzünde gülümseyen yüzdür Jüpiter. Yalnızca yaşayın. Bir dahaki Güneş Jüpiter buluşmasında görüşmek üzere..

Astroloji Uzmanı Oğuzhan Ceyhan
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com